W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dzień Solidarności Międzypokoleniowej (29 kwietnia)

Dzień Solidarności Międzypokoleniowej (29 kwietnia)
28.04.201511:34

Kolorowy korodów uczestników w każdym wieku, chór ze Szkoły Podstawowej nr 6, a także Orkiestra Dęta z Zespołu Szkół Transportowo - Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie oraz Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu, a przede wszystkim wspólny "Most Pokoleniowy" to tylko niektóre atrakcje wczorajszego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej. W tym roku obchody odbyły się już po raz czwarty.

Dzień Solidarności Międzypokoleniowej na stałe wpisał się już w kalendarz wydarzeń społecznych naszego Miasta. Uroczystość tradycyjnie rozpoczęła się Mszą Świętą w Archikatedrze Lubelskiej. Następnie uczestnicy przeszli w barwnym Korowodzie Międzypokoleniowym pod Lubelski Ratusz, gdzie wzorem lat ubiegłych wspólnie utworzono „Most Pokoleniowy”.

W tym roku po raz pierwszy udział w Dniu Solidarności Międzypokoleniowej wziął Chór „Kasjopea” ze Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie, który zaprezentował piosenkę pt.:„Most pokoleń”. Wydarzenie uświetniły także występy Orkiestry Dętej z Zespołu Szkół Transportowo - Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki w Lublinie oraz Orkiestry Dętej ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa w Motyczu. We wspólnym świętowaniu udział wzięli przedstawiciele lubelskich władz samorządowych, miejskich jednostek organizacyjnych, Mieszkańcy Lublina, a także dzieci i młodzież ze szkół oraz przedszkoli wraz z opiekunami. Spotkania organizowane w tym duchu mają służyć przede wszystkim przełamywaniu stereotypów międzypokoleniowych, a także propagować idee aktywności osób starszych.