W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Herbatka u Władka - Dbamy o Zdrowie

Herbatka u Władka - Dbamy o Zdrowie
06.02.202411:53

W poniedziałek 5 lutego lubelscy seniorzy spotkali się w hotelu Arche, który wraz z Wydziałem Inicjatyw i Programów Społecznych współorganizował kolejną Herbatkę u Władka pod hasłem „Dbamy o zdrowie".

Tym razem gośćmi spotkania byli specjaliści z Kliniki Rehabilitacji i Ortopedii Katedry Fizjoterapii i Rehabilitacji SPSK4 w Lublinie: dr n. med. Agnieszka Posturzyńska, lek.med. Adrian Możdżeń pod wodzą kierującego Oddziałem prof. Tomasza Blicharskiego, a tematyka dotyczyła przyczyn, objawów i leczenia osteoporozy, zapobiegania niedoborowi witamin niezbędnych kościom, bólowi stawów, dysfunkcjom, do których prowadzą urazy oraz choroba zwyrodnieniowa stawów.

Nikt chyba nie przypuszczał, że trudna (i niejednokrotnie bolesna) tematyka spotka się z tak entuzjastycznym odbiorem zgromadzonych. A wszystko to za sprawą doskonale przygotowanych do wykładu Prowadzących, którzy opowiadali nie tylko o stosowanych procedurach medycznych, ale także o sposobach, jakimi każdy z nas jest w stanie pomóc sobie na różnych etapach choroby. Lekarze w niezwykle przystępny sposób tłumaczyli zawiłe kwestie diagnostyczne, zwracali uwagę na kształtowanie prawidłowych nawyków oraz odpowiadali na liczne pytania z sali.

W spotkaniu wzięło udział ponad 80 osób.