W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Inauguracja X. edycji Lubelskich Dni Seniora

Inauguracja X. edycji Lubelskich Dni Seniora
09.06.202211:54

6 czerwca, po południowym hejnale rozpoczęliśmy X, jubileuszowe wydanie Lubelskich Dni Seniora. Po oficjalnym otwarciu uroczystości przez Panią Prezydent Monikę Lipińską, klucze do bram miasta odebrali przedstawiciele Rady Seniorów Miasta Lublin: Maria Laskowska-Szcześniak i Janusz Kobylański. Uroczystość uświetnił atrakcyjny program artystyczny: występ Julii Bieniek, koncert zespołu wokalnego PASJONATTA pod kierownictwem artystycznym Aliny Famares oraz zespołu instrumentów dętych z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie, prowadzonego przez Artura Figla.

Wszystkim pięknie dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Poniżej informacje o artystach.

Julia Bieniek uczy się śpiewu w Aneta Dąbska Studio Muzyki Rozrywkowej w Lublinie. Jest również uczennicą ostatniej klasy  skrzypiec w Szkole Muzycznej I stopnia. Ma na swoim koncie  bardzo dużo sukcesów w konkursach wokalnych rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. W ubiegłym roku występowała w Programie Szansa na Sukces Eurowizja Junior 2021 a ostatni duży sukces to Finał w 5 Edycji " The Voice Kids.Aneta Dąbska Studio Muzyki Rozrywkowej w Lublinie – zajmuje się edukacją wokalną dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. Oprócz zajęć wokalnych prowadzi również zajęcia z emisji głosu, dykcji i recytacji. Uczniowie są laureatami wielu prestiżowych konkursów wojewódzkich, ogólnopolskich oraz międzynarodowych, stypendystami Marszałka Województwa Lubelskiego i Prezydenta Miasta Lublin za osiągnięcia artystyczne. Oprócz zajęć wokalnych w szkole prowadzone są również zajęcia z gitary elektrycznej, akustycznej oraz fortepianu.

Zespół "Pasjonatta" powstał w 2012 roku. Jest zespołem Domu Kultury Ruta, S.M. Czuby w Lublinie, a jednocześnie działa jako klub w ramach TWWP. Pasjonatta uczestniczy w uroczystościach organizowanych przez władze miasta Lublin, w Domach Kultury, na festynach, w Domach Opieki Społecznej, prowadzi zabawy dla mieszkańców miasta. W swym dorobku zespół ma wiele podziękowań, pucharów, medal od Prezydenta Miasta. W 2019 roku zespół otrzymał pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów w Warszawie. Repertuar zespołu to głównie piosenki o charakterze rozrywkowym, a także utwory patriotyczne i religijne.

Zespół instrumentów dętych z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie jest prowadzony przez Artura Figla. Na repertuar zespołu składają się głównie utwory muzyki rozrywkowej oraz filmowej, dzięki czemu młodzież poznaje różne style muzyczne. Szkoła jest placówką wyjątkową - wykształciła wiele pokoleń znakomitych muzyków koncertujących na scenach całego świata. Łączy rozwój zdolności muzycznych poprzez grę na instrumentach klasycznych, z nauką przedmiotów ogólnokształcących od pierwszej klasy szkoły podstawowej aż po maturę.

Artur Figiel jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie, w 2003 roku ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie klarnetu prof. Stanisława Przystasia. W latach 2002 - 2019 był pierwszym klarnecistą orkiestry Teatru Muzycznego w Lublinie. Obecnie koncertuje solowo i kameralnie a także współpracuje z licznymi orkiestrami symfonicznymi w Polsce. W marcu 2018 roku podczas uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru został odznaczony medalem „Za zasługi dla województwa lubelskiego”.

Powiązana galeria: