W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Jak dobrze być babcią lub dziadkiem, jak dobrze mieć babcię i dziadka" - czekamy na teksty

„Jak dobrze być babcią lub dziadkiem, jak dobrze mieć babcię i dziadka" - czekamy na teksty
08.02.202212:42

Przypominamy, że do końca lutego br. można przesyłać teksty w ramach międzypokoleniowego projektu „Jak dobrze być babcią lub dziadkiem, jak dobrze mieć babcię i dziadka". Teksty mogą być napisane w dowolnej formie - może to być forma listu, opowiadania, wiersza, relacji, rozmowy. Projekt jest adresowany zarówno do osób starszych, jak i młodszych. Zakres tematyczny jest dowolny: wspólne spędzanie czasu wolnego, oglądanie zdjęć, wyjazdy czy spotkania. Osoby starsze mogą przywołać z pamięci wydarzenie z udziałem dziadków, zestawić swoje bycie babcią czy dziadkiem z tym, kiedy sami byli wnukami. Na uwagę zasługują zarówno wyjątkowo ważne wydarzenie, jak i szczegóły rodzinnej historii.

Teksty o nieprzekraczającej długości  jednej strony A4  należy przesyłać mailem na adres: wips@lublin.eu. Powinny zawierać nazwisko i imię autora, ale można zastrzec opublikowanie materiału pod pseudonimem (ograniczając publikację nazwiska i imienia do wiadomości redakcji). Termin nadsyłania prac mija z końcem lutego. Przesłanie tekstu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na jego publikację na stronie internetowej Miasta Lublin.