W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Jubilatka – Seniorom” koncert w SP nr 6

„Jubilatka – Seniorom” koncert w SP nr 6
21.01.201511:18

Jubileusz 80-lecia świętowała w środę (22 stycznia) Szkoła Podstawowa nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie. Uroczystości jubileuszowe połączone były z obchodami Dnia Babci i Dziadka. Przed publicznością wystąpiły chóry z lubelskich szkół; Kasjopea, La Musica i Lorien.

Z okazji Jubileuszu Szkoły oraz lubelskich obchodów Dnia Babci i Dziadka odbył się uroczysty koncert „Jubilatka – Seniorom”, w ramach którego wykonano oratorium pt. „Lubelski Tryptyk Styczniowy” i kolędy polskie, pod dyrekcją Pani Alicji Grzeszczak.

Oratorium zostało wykonane przez trzy lubelskie chóry: Kasjopea (Chór Szkoły Podstawowej nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie pod dyrekcją Pani Alicji Grzeszczyk), La Musica (Chór Gimnazjum nr 16 im. Fryderyka Chopina w Lublina pod dyrekcją Pana Zdzisława Ohara) oraz Lorien (Chór I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie pod dyrekcją Pani Joanny Głogowskiej-Szychty).