W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kazimierskie spotkanie Rad Seniorów

Kazimierskie spotkanie Rad Seniorów
07.10.202110:08

W przepięknej jesiennej scenerii Kazimierza Dolnego, 5 października br.,  odbyło się pierwsze spotkanie Rad Seniorów z Warszawy i Lublina. Pomysłodawcami i organizatorami wydarzenia byli członkowie Warszawskiej Rady Seniorów, którzy licznie przybyli na spotkanie.

Samorząd Miasta Lublin reprezentowała Monika Lipińska - Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych. Obecna była również Aldona Machnowska-Góra, Zastępczyni Prezydenta Warszawy odpowiedzialna za zagadnienia społeczne. Ze strony lubelskiej udział wzięli również: Janusz Kobylański - zastępca Przewodniczącej Rady Seniorów Miasta Lublin, Ewa Dados - Pełnomocnik Prezydenta Miasta Lublin ds. Seniorów oraz Sławomir Skowronek - dyrektor Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych, w którym koordynowane są projekty i działania skierowane do seniorów.

Spotkanie rozpoczęło się od wystąpień Pań Prezydent na temat polityki społecznej i senioralnej realizowanej w obu miastach. Potem przyszedł czas na wymianę doświadczeń w zakresie działania i organizacji pracy Rad Seniorów oraz dyskusje o programach na rzecz seniorów, w tym funkcjonujących w Lublinie programów teleopieki (tzw. "opaska życia") oraz Lubelskiej Karty Seniora.

Na zakończenie uczestnicy zgodnie stwierdzili, że tego typu spotkania powinny być kontynuowane w przyszłości, zarówno ze względu na ich walory merytoryczne, jak też praktyczne rozwiązania, których dostarczają.