W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Konferencja edukacyjna „Społeczność romska – tradycja i współczesność – edycja IV”

Konferencja edukacyjna „Społeczność romska – tradycja i współczesność – edycja IV”
23.09.202209:12

W piątek, 23 września, odbywa się w Lublinie konferencja edukacyjna „Społeczność romska – tradycja i współczesność – edycja IV”. Wydarzenie realizowane jest w ramach zadania „Konferencja edukacyjna: Społeczność romska – tradycja i współczesność – edycja IV i Dni Kultury Romskiej” z dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z „Programu Integracji Społecznej i Obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030”.

Istnieje ogromna potrzeba dzielenia się dobrymi praktykami stosowanymi w temacie integracji społeczności romskiej i edukacji dzieci romskich, a sprawy dotyczące dzieci są elementem skutecznego porozumienia i współpracy z tą społecznością.  Stąd główną ideą tej inicjatywy jest wymiana doświadczeń w zakresie działań samorządowych na rzecz społeczności romskiej oraz edukacji dzieci romskich. W spotkaniu biorą udział reprezentanci społeczności romskiej, pracownicy jednostek samorządu terytorialnego, instytucji społecznych i placówek oświatowych z całej Polski oraz przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Aktywny udział potwierdzili samorządowcy, asystenci edukacji romskiej (AER) i działacze z Bydgoszczy, Maszkowic, Szczecinka, Pabianic, Wałbrzycha a także duszpasterze mniejszości romskiej ze Słowacji oraz Polski.

Pliki do pobrania

  • PROGRAM 23.09.2022.pdf
    PROGRAM 23.09.2022 119.61 KB
  • plakat_budzet_panstwa_420x297-1.pdf
    Plakat promujący wydarzenie. Na górze flaga oraz godło Polski. Na dole tekst o treści: "Dofinansowano ze środków budżetu Państwa. Program integracji społecznej i obywatelskiej Romów w Polsce na lata 2021-2030. Konferencja edukacyjna: Społeczność romska - tradycja i współczesność - edycja IV i Dni Kultury Romskiej. Dofinansowanie 136 000,00 zł. Całkowita wartość 136 000,00 zł". 637.35 KB