W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Konferencja „Radość uczenia się przez całe życie"

19.10.201811:53

W dniu  25.10.2018 (czwartek) w godz. 8:30-17:00 w Collegium Maius, ul. Jaczewskiego 4 w Lublinie odbędzie się Międzynarodowa Konferencja „Radość uczenia się przez całe życie". Będzie to pierwsze w Polsce wydarzenie organizowane na Lubelszczyźnie poświęcone propagowaniu nowej metody L3M Polska- Radość uczenia się przez całe życie według pedagogiki Marii Montessori.

Metoda Marii Montessori znalazła swoje zastosowanie w terapii zajęciowej Seniora. Jej niesamowite efekty sprawiły, że w ostatnich latach na całym świecie m.in. w Stanach Zjednoczonych, Irlandii, Austrii , Chinach i Australii zostały otwarte bądź są w trakcie realizacji placówki senioralne posługujące się właśnie tą metodą.
Wśród zaproszonych Gości:

  • Christine Mitterlechner pedagog, specjalista ds. edukacji dorosłych i geragog ze specjalnością zasady M. Montessori, motogeragog, Wiedeń/Las Vegas, trenerka LIMA, kierownik projektu L³ M wg zasad M. Montessori, wykładowca w kraju i zagranicą w zakresie geragogiki montessoriańskiej; autorka wielu publikacji. Wykład: Radość uczenia się przez całe życie według zasad Montessori - L³M.Praktyczny model geragogiki montessoriańskiej.
  • dr Małgorzata Miksza starszy wykładowca w Zakładzie Pedagogiki Filozoficznej. Zainteresowania naukowe: pedagogika ogólna, filozofia i teoria wychowania, pedagogika alternatywna w tym głownie pedagogika Marii Montessori; prezes Polskiego Stowarzyszenia Montessori, członek Zarządu Montessori Europe. Wykład: Edukacja w pedagogice Marii Montessori pomocą w rozwoju człowieka.
  • prof. nadzw. dr hab. Elżbieta Kowalska-Dubas kierownik Zakładu Andragogiki i Gerontologii Społecznej Uniwersytetu Łódzkiego/Polska. Zainteresowania badawczo-naukowe: problematyka wspierania procesów edukacji i rozwoju człowieka w okresie dorosłości i w wieku starszym, uczenie się ludzi dorosłych, samotność i osamotnienie, podejście biograficzne w badaniach andragogicznych i gerontologicznych. Wykład: Uczenie się i starość z perspektywy całego życia.
  • dr Sol Haring pracownik naukowy Uniwersytetu Karla Franzensa w Grazu Instytutu Nauk o Wychowaniu i Edukacji, praktykujący edukator osób dorosłych w dziedzinie gerontologii, nowych mediów, praca w zakresie badań videograficznych, produkcji filmowej i muzyki. Wykład: Szansa, radość życia i wspólnota. Uczenie się i edukacja seniorów zgodnie z zasadami geragogiki.
  • Dr M Claire Royston MB ChB MSc FRCPsych dyrektor Medyczny w Four Seasons Health Care, pracownik kliniczny i badawczy w ramach angielskiego NHS, członek składu orzekającego First-Tier Tribunal Service (Izba zdrowia, edukacji i opieki społecznej: dział Zdrowia Psychicznego przy Trybunale. Wykład: Prowadzenie placówek opiekuńczych w Wielkiej Brytanii, aktywizacja Seniora oraz opieka nad osobami z demencją.

Bilety: 190 zł

Szczegłówe informacje:

https://evenea.pl/imprezy/konferencje/lublin/miedzynarodowa-konferencja-radosc-uczenia-sie-przez-cale-zycie-203225/?source=directory

https://www.facebook.com/events/2201706956742213/

www.warsztatymontessori.pl

Pliki do pobrania

PLAN KONFERENCJI 2.pdf
PLAN KONFERENCJI