W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lato pełne atrakcji dla seniorów

Lato pełne atrakcji dla seniorów
04.07.202315:10

Letnie miesiące to okres sprzyjający aktywności i odpoczynkowi mieszkańców wszystkich grup wiekowych. Na lubelskich seniorów czeka szeroka oferta zajęć miejskich placówek, która pozwala ciekawie spędzić czas, zadbać o kondycję fizyczną, a także zwiedzić najbliższe okolice.

– Seniorzy to szczególna grupa mieszkańców, której potrzeby traktujemy priorytetowo, dlatego staramy się, aby w wśród naszych usług społecznych znalazły się propozycje dostosowane do ich oczekiwań. Przygotowana z myślą o nich letnia oferta zajęć i warsztatów zachęca do aktywności, nauki, ale też dbania o siebie. Przy wsparciu ze strony naszych placówek, mogą ciekawie spędzić czas, wziąć udział w spotkaniach czy wyjazdach. Bardzo serdecznie zachęcam do uczestniczenia w tych inicjatywach, dzięki którym wakacje mogą być niezapomnianym czasem pełnym nowych wrażeń – mówi Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

W zajęciach proponowanych przez Zespół Ośrodków Wsparcia w Lublinie, zainteresowani seniorzy mogą wziąć udział po wcześniejszej rejestracji telefonicznej pod numerem telefonu 81 466 55 60. Środowiskowe Centrum Seniorów, przy ul. J. Śliwińskiego 5, proponuje wycieczki do Kazimierza Dolnego w dniach 11,12,13 lipca. Program Centrum Dziennego Pobytu Nr 2, (ul. Gospodarcza 7) to gimnastyka w parku (10 lipca), wycieczka nad Zalew Zemborzycki (11 lipca), spacer po Ogrodzie Saskim (14 lipca), spacer po Parku Ludowym (18 lipca) oraz grill w ogrodzie Ośrodka (20 lipca).

Centrum Dziennego Pobytu Nr 3 (ul. Niecała 16) organizuje wycieczkę na Lawendowe Wzgórze (12 lipca), spacer po Ogrodzie Botanicznym (14 lipca) oraz wyjazd do Nałęczowa (19 lipca). Do odwiedzenia Lawendowego Wzgórza (11 lipca) zaprasza także Centrum Dziennego Pobytu Nr 4, przy ul. Pozytywistów 16. Do wspólnych wycieczek pieszych nad Zalewem Zemborzyckim lub w Ogrodzie Botanicznym zachęca Klub Seniora „Senior Montessori” (ul. Lwowska 28). Wydarzenia odbędą się 6, 13 i 20 lipca.

W Parku Ludowym odbywają się zajęciach tai chi. Można w nich uczestniczyć w czwartki: 6, 13, 20 i 27 lipca; 3, 10, 24 i 31 sierpnia (wyłączony 17 sierpnia) oraz 7, 14, 21 i 28 września. Treningi rozpoczynają się o godz. 9.00, a wcześniejsze zapisy prowadzone są pod numerem telefonu 81 466 20 67.

Oferta Klubu Seniora „Wieniawa” (Al. Racławickie 24) to natomiast zajęcia językowe na świeżym powietrzu. Spotkanie „English is fun and easy! – Sport and games” odbędzie się 13 lipca w Parku Ludowym w godz. 10.00-11.30, zbiórka pod fontanną.

Klub Seniora „Aktywne Kobiety” (ul. Gospodarcza 7) 13 lipca organizuje sesję zdjęciową w Ogrodzie Botanicznym, a 20 lipca wycieczkę nad Zalew Zemborzycki i do Prawiednik. Na warsztaty kulinarne „Smaki świata” 5 lipca zaprasza Ośrodek Wsparcia dla Osób z Niepełnosprawnością (ul. Zbożowa 22A). Kolejne organizowane tam spotkanie warsztatowe „Relaks i odprężenie” odbędzie się 13 lipca.

Dokładne terminy wyjazdów są uzależnione od prognoz pogody, dostępności środka transportu oraz od frekwencji uczestników w danym okresie. Inicjatywy są przeznaczone dla seniorów z poszczególnych ośrodków. Osoby z zewnątrz również mogą w nich uczestniczyć po wcześniejszych uzgodnieniach i rejestracji pod nr tel. 81 466 55 60. Liczba miejsc jest ograniczona.