W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lubelski Dzień Babci i Dziadka

Lubelski Dzień Babci i Dziadka
23.01.202008:16

22 stycznia br., nawiązując do wieloletniej tradycji, Urząd Miasta Lublin zorganizował miejskie obchody Dnia Babci i Dziadka. To sympatyczne święto wpisało się na stałe w kalendarium lubelskich imprez. Co roku stanowi ono doskonałą okazję do spotkań międzypokoleniowych oraz wyrażenia wdzięczności starszemu pokoleniu za pomoc i wsparcie, udzielane dzieciom i wnukom. Publiczność nigdy nie zawodzi. Tak też było i tym razem: do sali koncertowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie na długo przed godziną jedenastą zaczęli napływać pierwsi goście.

Samorząd Miasta Lublin reprezentowali: Pani Monika Lipińska – zastępca Prezydenta ds. społecznych oraz Pan Stanisław Kieroński – wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin. W pierwszej części pełnego wzruszeń koncertu wystąpiła Dorota Krać, absolwentka szkoły muzycznej w klasie fortepianu. Z wykształcenia - tłumaczka z trzech języków: angielskiego, francuskiego i rosyjskiego. Osiągnęła sukcesy w wielu konkursach wokalnych, śpiewała między innymi z Małgorzatą Walewską i Zbigniewem Wodeckim. Od października 2019 r. jest też prezeską lubelskiego okręgu Polskiego Związku Niewidomych. Gorąco przyjęta przez publiczność, Pani Dorota wykonała utwory z repertuaru Anny German i Maryli Rodowicz.

Wzruszające i ciepłe życzenia wszystkim Paniom Babciom i Panom Dziadkom w imieniu Prezydenta Miasta Lublin oraz własnym przekazała Pani Prezydent Monika Lipińska. Drugą część koncertu uświetnił występ Krystyny Szydłowskiej, artystki doskonale znanej lubelskim miłośnikom operetki, związanej od ponad 40 lat z Teatrem Muzycznym w Lublinie. Wraz ze swoimi siostrami Jolą i Elą wygrały pierwszą polską edycję programu „The Voice Senior”. Pani Krystyna porwała publiczność swoim temperamentem scenicznym i brawurowymi wykonaniami szlagierów z operetek i musicali.

Całość spotkania ze swadą poprowadził Leszek Gęca.

 

Powiązana galeria: