W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lubelski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej 2022

Lubelski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej 2022
05.05.202210:54

29 kwietnia celebrowaliśmy Lubelski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej pod hasłem „Międzypokoleniowy Lublin solidarny z Ukrainą”. Dopisała nie tylko piękna pogoda, ale również rekordowa liczba uczestników – seniorzy, młodzież, dzieci z lubelskich przedszkoli i szkół oraz ukraińscy uchodźcy, którzy goszczą obecnie w Lublinie.

Już na początku uroczystości, przy hymnie Dnia Solidarności Międzypokoleniowej, został utworzony Most Pokoleń z balonów w kolorach białym, czerwonym, niebieskim i żółtym. Gości powitała Pani Prezydent Monika Lipińska, która podkreśliła wyjątkowy charakter spotkania i naszą solidarność z obywatelami Ukrainy. Przedstawiciel Konsulatu Generalnego Ukrainy w Lublinie, Pan Konsul Wołodymyr Huluk podziękował za wsparcie, pomoc i gorące serca Polaków.

Część artystyczną uświetniły: Chór Kasjopea ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie, Chór Zespołu Ośrodków Wsparcia oraz Zespół Ludowy SŁAWINIACY. Nie zabrakło ukraińskiego motywu muzycznego. Anastazja Pustowit z Ukrainy zaśpiewała dwie piosenki: „Moja Ukraina” oraz „Obijmy” zespołu Okean Elzy.

Uroczystość prowadzili Pani Ewa Dados i Pan Leszek Gęca. Swoją obecnością zaszczycili wydarzenie przedstawiciele Sejmu RP, Rady Miasta Lublin, dyrektorzy wydziałów i jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta, lubelskich przedszkoli i szkół.

Wszystkim dziękujemy za obecność i zaangażowanie. Szczególne podziękowania wędrują do Szkoły Podstawowej nr 6 im. Romualda Traugutta w Lublinie oraz Przedszkola nr 35 w Lublinie.

Powiązana galeria: