W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lubelskie Dni Seniora - koncertowy czwartek

Lubelskie Dni Seniora - koncertowy czwartek
11.06.202112:52

Dla uczestników Lubelskich Dni Seniora czwartek 10 czerwca zakończył się naprawdę koncertowo! O godz. 16.30 w Ogrodzie Saskim mieli okazję uczestniczyć w koncercie „Śpiewające Fortepiany – koncertowo i z humorem”. Panowie Czesław Majewski i Janusz Tylman zabrali nas w świat muzyki, czarując wdziękiem i dźwiękiem. Koncert prowadziła Ewa Dados – dziennikarka Radia Lublin oraz pełnomocniczka Prezydenta ds. Seniorów.

Na wstępie wszystkich zgromadzonych ciepło powitała Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta ds. społecznych, podkreślając fakt, że po tak długiej przerwie znowu możemy spotykać się i wspólnie uczestniczyć w wydarzeniach muzycznych. Liczna, zachwycona publiczność usłyszała przeboje muzyki klasycznej, najpiękniejsze melodie z operetek, musicali oraz ponadczasowe standardy muzyki rozrywkowej i... muzyczne niespodzianki. Znakomitym pianistom Czesławowi Majewskiemu i Januszowi Tylmanowi towarzyszyli artyści Joanna Stefańska-Matraszek – sopran i Ireneusz Miczka – baryton.

Nie zabrakło chwil wzruszenia, ponieważ dla muzyków był to pierwszy od półtora roku koncert z udziałem publiczności na żywo. A ta nie zawiodła i gorąco oklaskiwała artystów, głośno domagając się bisów. Koncert „Śpiewających Fortepianów” poprzedziły: krótki program lubelskiej formacji Pasjonatta, działającej przy Domu Kultury „Ruta” w dzielnicy Czuby oraz występ Krystyny Szydłowskiej, artystki Teatru Muzycznego w Lublinie, która publiczności telewizyjnej dała się poznać wraz ze swymi siostrami jako przebojowa zwyciężczyni programu The Voice of Senior.

Kolejny koncert już w najbliższą sobotę 12 czerwca, ponownie w Muszli koncertowej Ogrodu Saskiego. O godz. 18.00 wystąpi lubelski muzyk i wokalista Łukasz Jemioła.