W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin dla Seniorów - otwarcie nowego klubu „Ruta”

Lublin dla Seniorów - otwarcie nowego klubu „Ruta”
09.12.201511:23

W Lublinie działalność rozpoczyna siódmy już Klub Seniora „Ruta”, do którego zapraszamy od 10 grudnia, al. Jana Pawła II (przy parafii pw. Świętej Rodziny). Kluby funkcjonują w strukturze Zespołu Ośrodków Wsparcia. Oprócz klubów, wparcie dla osób w wieku emerytalnym, oferuje jeszcze sześć innych ośrodków m.in. w dzielnicach Kalinowszczyzna, LSM, Śródmieście i Stare Miasto oraz Czechów.

Powstające Kluby Seniorów są odpowiedzią na zgłaszane, przez środowisko lubelskich seniorów, wnioski o tworzenie kolejnych przyjaznych ośrodków, w których mogą rozwijać swoje pasje, zdobywać nowe umiejętności, nawiązywać satysfakcjonujące relacje społeczne, aktywnie i twórczo spędzać wolny czas, rozwijać ideę wolontariatu.

Dążymy do poprawy sytuacji i wzrostu poziomu jakości życia coraz liczniejszej grupy seniorów, staramy się w każdej dzielnicy zapewnić funkcjonowanie ośrodka wsparcia dla osób w podeszłym wieku. W dzielnicy Czuby Północne dotychczas nie było takiego ośrodka, stąd inicjatywa utworzenia Klubu Seniora „Ruta”. - mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta ds. Społecznych

Klub początkowo będzie funkcjonował dwa razy w tygodniu ( wtorek i piątek) w godz. 12.30.-15.30, z możliwością zwiększenia częstotliwości spotkań, w zależności od oczekiwań osób korzystających z zajęć klubowych. Oferta zajęć jest bogata i różnorodna ale ostateczna forma zostanie wypracowana wspólnie z Klubowiczami.

Na początek proponujemy:

 • zajęcia rozwijające indywidualne zainteresowania – m.in.: plastyczne, rękodzieła artystycznego, spotkania z poezją,
 • zajęcia rehabilitacyjne/ zajęcia prozdrowotne,
 • zajęcia edukacyjne, gry i zabawy rozwijające sprawność intelektualną, treningi pamięci, zajęcia komputerowe,
 • spacery, wycieczki, wyjścia do kina, teatru, zabawy taneczne,
 • wspólne obchodzenie świąt i uroczystości, spotkania integracyjne,
 • serdeczną i życzliwą atmosferę.

Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne. Osoby chętne do uczestnictwa w zajęciach Klubu proszone są o kontakt telefoniczny: 81 466-55-60 w. 11 lub 18 lub osobisty, w godzinach funkcjonowania Klubu.

Z podobną ofertą działają już wcześniej utworzone kluby:

 1. Klub „Owocowa” – dzielnica Ponikwoda
 2. Klub Róży Wiatrów –Osiedle Kruczkowskiego
 3. Klub Seniora „Roztocze” – Dzielnica Węglin
 4. Klub Seniora „Pod świerkami” – Dzielnica Dziesiąta
 5. Klub Seniora „Pogodna” – Dzielnica Bronowice
 6. Klub Seniora „Śródmieście” – Dzielnica Śródmieście