W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lublin w gronie miast przyjaznych seniorom

Lublin w gronie miast przyjaznych seniorom
23.10.201708:59

Z inicjatywy Prezydenta Poznania polskie miasta zostały zaproszone do wspólnego tworzenia polityki senioralnej. Na propozycję współpracy odpowiedziały władze ponad 20 samorządów, w tym prezydenci Warszawy, Krakowa, Gdańska, Lublina, Gdyni, Szczecina, Bydgoszczy, Torunia i Łodzi. W lipcu br. przedstawiciele poszczególnych miast przyjechali do Poznania, by razem wypracować wspólną strategię działania. Efektem rozmów była deklaracja współpracy, która została uroczyście podpisana 20 października br. w Poznaniu przez przedstawicieli 21 samorządów, podczas dwudniowej konferencji "Miasta przyjazne starzeniu się".

Wymiana doświadczeń sprawia, że dobre praktyki wprowadzone w jednym mieście mogą być wykorzystane w innych. Aby skutecznie wymieniać się doświadczeniami i wiedzą, podjęto decyzję o powołaniu zespołu eksperckiego do spraw polityki senioralnej. Zespół zajmie się obszarami kluczowymi dla rozwoju miast przyjaznych starzeniu się, które obejmą m.in. przestrzeń publiczną, budynki, transport, mieszkalnictwo, usługi społeczne, ochronę zdrowia.

Podczas konferencji "Miasta przyjazne starzeniu się" Lublin był reprezentowany przez Sławomira Skowronka – dyrektora Biura – Lubelskie Centrum Aktywności Obywatelskiej.

Pliki do pobrania