W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Lublin z Literaturą
14.06.202311:12

Arnsztajnowa, Prus, Czechowicz – w Lublinie ponownie usłyszymy na żywo twórczość polskich pisarzy przeczytaną przez znakomitych artystów.

Już 17 czerwca w samym centrum Lublina będzie można posłuchać na żywo poezji i powieści znanych pisarzy, związanych z naszym miastem. Lublin z Literaturą to wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które promuje polską twórczość literacką wśród mieszkańców i turystów odwiedzających Lublin. Dzieła zostaną zaprezentowane publiczności przez znanych artystów - w tegorocznej edycji będzie można posłuchać ich w wykonaniu m.in. wokalistki Reni Jusis i aktorki, Karoliny Gorczycy czy znanego lektora Łukasza Knopek Konopki.

Lublin zapisał się w życiorysach wielu polskich pisarzy i poetów. Wielokrotnie był też miejscem, w którym powstawały ich najznakomitsze wiersze i powieści. Przypomina o tym wydarzenie Lublin z Literaturą, podczas którego na ulicach miasta zaprezentowane są największe dzieła literackie w wykonaniu znanych artystów. W tegorocznej edycji Lublina z Literaturą, twórczość Franciszki Arnsztajnowej, Bolesława Prusa i Józefa Czechowicza przeczytają na żywo Reni Jusis, Karolina Gorczyca, Łukasz Knopek Konopka w duecie z Arturem Kalickim. Dzieł znanych twórców związanych z naszym miastem będzie można posłuchać w trzech miejscach w samym sercu Lublina – na Deptaku - Kościół Św. Ducha (od 14:30), Placu Łokietka (od 16:00) i Placu po Farze (od 17:30). Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny i ogólnodostępny zarówno dla mieszkańców, jak i turystów.

Lublin z Literaturą to również doskonała okazja, by przejść się śladami pisarzy podczas spaceru z przewodnikiem i jeszcze lepiej poznać ich życiorysy. Tegoroczne spacery po miejscach, w których tworzyli i z którymi zżyci byli Arnsztajnowa, Prus i Czechowicz, poprowadzą Agnieszka Malinowska - Mikołajczyk oraz Jola Michalak. Spacery  z przewodnikami odbędą się 17 czerwca ( godz. 12:30, 14:00 i 15:30) oraz 18 czerwca (11:00). Spacery są bezpłatne, a uczestnicy otrzymają upominki w postaci książek, bonów zniżkowych do księgarni oraz voucherów na lody z lodziarni “Bosko”. Zapisy dostępne są pod linkiem.

Organizator: Anthill

Partnerzy: Miasto Lublin, Warsztaty Kultury, Lubelskie Towarzystwo Naukowe, Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie,  Archidiecezja Lubelska, Wieża Trynitarska w Lublinie, Misericordia, Bosko – lody produkcji własnej, Dzika Róża Florystka, Kwiatosfera. Kwiaciarnia i pracownia florystyczna, Inne Meble, Wydawnictwo Archidiecezji Lubelskiej Gaudium, Szkoła Podstawowa Sióstr Urszulanek UR w Lublinie, Lubelska Szkoła Realna, XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie

Patronat medialny: TVP3 Lublin, Radio Lublin, Kurier Lubelski, Radio Freee, Kultura Enter, Radio Plus Lublin, Gość Niedzielny Lubelski, Niedziela Lubelska, Lubelski.pl

Projekt objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin

Projekt objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego