W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„MŁODZI SENIORZY” - wernisaż

„MŁODZI SENIORZY” - wernisaż
05.03.201913:39

7 marca o godzinie 17.00 zapraszamy do Galerii ArtBrut w Centrum Kultury na wernisaż wystawy „Młodzi seniorzy".

Wystawa jest prezentacją sylwetek uczestniczek zajęć prowadzonych w Klubie Seniora „Śródmieście”. Ma formę retrospekcji i jej zderzenia z teraźniejszością w zestawieniu technik malarskich z wydrukami cyfrowymi. Składa się z 10 portretów fotograficznych, wykonanych w ważnych momentach życia bohaterek, które do cyfrowo obrobionych wydruków swoich podobizn domalowały, przy użyciu różnych technik, swoje sylwetki. Eksponowane w formacie 100x70 cm prace są próbą uchwycenia przez seniorki własnego wizerunku. Najstarsza z artystek obchodziła w tym roku 93. urodziny. Portretom towarzyszą krótkie komentarze, przybliżające nam okoliczności powstania wykonanych przed laty fotografii:

„Lublin, rok 1942; W tym roku wyszłam z zajęć kursu kamaszniczego, który chronił mnie przed wywiezieniem do Niemiec na roboty, a był to czas okupacji niemieckiej. Weszłam do zakładu fotograficznego, by zrobić zdjęcia do legitymacji stwierdzającej uczestnictwo w zajęciach kursu. Irena”.

Ekspozycji towarzyszą także nagrania audio z opowiadanymi przez artystki historiami z przeszłości.

Klub Seniora „Śródmieście” należy do Zespołu Ośrodków Wsparcia w Lublinie, a zajęcia prowadzi absolwentka UMCS Magdalena Rejmak-Ćwiek, graficzka i ilustratorka. Tytuł wystawy zaproponowały same autorki, które wciąż są gotowe z dziecięcą ciekawością próbować czegoś nowego.