W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Nowy miejski Klub Seniora „Nad Bystrzycą”

Nowy miejski Klub Seniora „Nad Bystrzycą”
26.10.202312:43

Z myślą o seniorach, w dzielnicy Za Cukrownią rozpoczęła działalność nowa placówka utworzona przez Miasto Lublin. Klub Seniora „Nad Bystrzycą” przy ul. Krochmalnej 47, zaprasza wszystkie mieszkanki i mieszkańców w wieku senioralnym do udziału w bezpłatnych zajęciach.

– Lublin jest miastem inspirującym do aktywności, systematycznie rozbudowującym ofertę miejsc, gdzie najstarsze mieszkanki i mieszkańcy mogą aktywnie spędzać czas. Cały czas mapujemy zasoby w tym zakresie i podejmujemy działania tam, gdzie zgłaszane są potrzeby. Aktualnie uruchamiamy kolejną przestrzeń dedykowaną osobom w wieku senioralnym. Będzie to miejsce nie tylko nawiązywania nowych przyjaźni, ale przede wszystkim umożliwiające zdobywanie nowej wiedzy, kompetencji, umiejętności, rozwijanie pasji, a także promujące wolontariat i aktywne działanie na rzecz lokalnej społeczności – mówi Monika Lipińska, Zastępczyni Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Oferta zajęć w Klubie Seniora „Nad Bystrzycą” skierowana jest do osób, które ukończyły 60 lat i chciałyby aktywnie spędzać czas oraz rozwijać zainteresowania. Obejmuje wsparcie psychologiczne grupowe i indywidualne, zajęcia literackie, językowe oraz plastyczne. Udział w nich jest bezpłatny.

Seniorzy mają do dyspozycji dwie przestronne sale terapeutyczne, pokój z aneksem kuchennym oraz szatnię, a sam Klub Seniora usytuowany jest w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej. Klub działa w poniedziałki (w godz. 7.00-12.00), wtorki (7.00-15.00), środy (11.00-13.30) oraz w piątki (7.00-15.00). Szczegółowe informacje o jego działalności można uzyskać pod numerem telefonu 532 476 150 lub bezpośrednio w placówce w godzinach jej pracy.

Klub Seniora „Nad Bystrzycą” będzie funkcjonował w strukturze Zespołu Ośrodków Wsparcia w Lublinie prowadzonego przez Miasto. To już 22. taka miejska placówka. Poza tym, 6 Klubów Seniora działa przy lubelskich Domach Pomocy Społecznej.

Dofinansowanie utworzenia Klubu Seniora „Nad Bystrzycą” pochodzi z projektu grantowego pn. „Opracowanie i pilotażowe wdrożenie mechanizmów i planów deinstytucjonalizacji usług społecznych” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś priorytetowa II Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji. Działanie 2.8. Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym oraz  środków miasta Lublin.