W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Ogłoszenie Prezydenta Miasta Lublin w sprawie naboru kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Lublin

13.03.201914:46

W celu pobudzania aktywności obywatelskiej seniorów oraz stymulacji działań na rzecz solidarności międzypokoleniowej, Rada Miasta Lublin uchwałą Nr 68/III/2015 z dnia 29 stycznia 2015 r. przyjęła Statut Rady Seniorów Miasta Lublin. Zgodnie z zapisami Statutu głównym powodem powołania Rady Seniorów jest zapewnienie reprezentacji interesów i potrzeb osób starszych zamieszkałych na terenie Lublina. Biorąc pod uwagę powyższe, Prezydent Miasta Lublin ogłasza nabór kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Lublin.

Kandydatów na członków Rady zgłaszać mogą podmioty działające na rzecz osób starszych, w szczególności organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące uniwersytety trzeciego wieku. Warunkiem zgłoszenia jest uzupełnienie formularza zgłoszeniowego wraz z oświadczeniem kandydata oraz jego terminowe doręczenie lub przesłanie do Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych (ul. St. Leszczyńskiego 23, 20-068 Lublin). Druki formularza zgłoszeniowego oraz oświadczenia stanowią załączniki nr 3 i nr 4 do zarządzenia Prezydenta Miasta Lublin i są dostępne na stronie internetowej Urzędu (www.um.lublin.eu). Formularz zgłoszeniowy wraz z oświadczeniem powinny być kompletne, tj. wszystkie rubryki uzupełnione.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 25 marca 2019 roku (decyduje data stempla pocztowego). Zgłoszenia zostaną zweryfikowane przez Komisję Wyborczą i przedstawione Prezydentowi Miasta Lublin (propozycja 10-ciu członków Rady oraz 2-óch  członków rezerwowych) nie później niż do dnia 19 kwietnia 2019 roku. Decyzja o ostatecznym składzie Rady zostanie ogłoszona nie później niż do dnia 17 maja 2019 roku.