W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Piknik w kapeluszach był udany i taneczny

Piknik w kapeluszach był udany i taneczny
15.06.202210:50

Zespół Ośrodków Wsparcia w Lublinie włączył się aktywnie w obchody X Lubelskich Dni Seniora. Z tej okazji we wszystkich ośrodkach zorganizowano wiele atrakcyjnych spotkań, imprez integracyjnych, wycieczek. 8 czerwca w wiosennej scenerii ogrodu przy ul. Lwowskiej 28 odbył się „Piknik w kapeluszach”.

Wydarzenie rozpoczął występ zespołu „Sławiniacy”, którego śpiew i muzyka rozgrzewała seniorów do tańca. Następnie uczestnicy oglądali pokazy technik samoobrony w wykonaniu funkcjonariuszy Straży Miejskiej Miasta Lublin. Każdy, kto tego dnia bawił się przy ul. Lwowskiej 28, miał też możliwość spróbowania swojego szczęścia w loterii fantowej. Tańce w rytmie muzyki zespołu „Romix” przeplatane były poczęstunkiem przygotowanym na grillu. Goście mogli się również ochłodzić lodami, galaretką owocową i zimnymi napojami.

Seniorzy żegnając się po wspólnie spędzonym czasie, zobowiązali organizatorów do rychłego powtórzenia plenerowej zabawy.

W wydarzeniu wzięło udział ok. 170 seniorów z ośrodków funkcjonujących w strukturze Zespołu Ośrodków Wsparcia oraz z zaprzyjaźnionych placówek.

Wcześniej, w Centrum Usług Socjalnych odbyła się ceremonia poświęcenia figury Matki Bożej Fatimskiej ufundowanej przez wieloletniego uczestnika Centrum - Pana Lucjana Chudzika.