W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Podsumowanie tegorocznych Lubelskich Dni Seniora

Podsumowanie tegorocznych Lubelskich Dni Seniora
28.06.201610:28

Lubelskie Dni Seniora, dedykowane najstarszym mieszkańcom naszego miasta, trwały przez 9 dni, od 15 do 23 czerwca. Seniorzy rządzili miastem i naprawdę wiele się działo. Relacja z uroczystości zakończenia LDS 2016 znajduje się tutaj.

Skala przedsięwzięcia była imponująca: ponad 420 wydarzeń, w organizację których zaangażowane były bardzo różne podmioty: przedszkola, szkoły, domy pomocy społecznej, instytucje kultury, placówki medyczne, organizacje pozarządowe i kluby sportowe. Łącznie ok. 150 różnych podmiotów.

Seniorzy mogli korzystać z wielu form aktywizacji. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia sportowe na Orlikach i w klubach sportowych, takie jak: ćwiczenia gimnastyczne, turnieje, rzuty do kosza i gra w bule. Zorganizowane były również festyny i spotkania mające na celu budowanie dialogu międzypokoleniowego, z udziałem dzieci, młodzieży, seniorów w szkołach, przedszkolach, bibliotekach i domach kultury, itp.

Osoby zainteresowane uczestniczyły w wykładach i warsztatach z zakresu tematyki medycznej (żywienie, sprawność intelektualna, zdrowy styl życia, profilaktyka, zdobywanie motywacji, pokazy pierwszej pomocy). Dużym powodzeniem cieszyły się także indywidualne i grupowe zajęcia z obsługi komputera na różnych poziomach zaawansowania. Wiele osób skorzystało z badań medycznych i bezpłatnych konsultacji (stomatologiczne, protetyczne, neurologiczne, gastrologiczne, gastroenterologiczne, urologiczne, treningi pamięci, terapia bólu głowy, wsparcie psychologa). Były też spotkania promujące walory turystyczne Hiszpanii i Bułgarii, wycieczki (Kaplica Trójcy Świętej, spacer Lublinie, Ogród Botaniczny), porady prawne. Wyjątkowym powodzeniem cieszyła się pamiątkowa fotografia - bezpłatny portret fotograficzny dla Seniora.

Oficjalne zakończenie Dni Seniora odbyło się podczas przepięknego koncertu dedykowanego Seniorom pt. „Liczy się tylko miłość” w wykonaniu Piotra Selima, Akademii Chóralnej „Śpiewająca Polska” i zespołu Ladies Quartet, pod dyr. Małgorzaty Nowak.

Wszystkim Seniorom dziękujemy za aktywny udział w Lubelskich Dniach Seniora. Partnerom zaangażowanym w realizację tej inicjatywy dziękujemy za współpracę. Zapraszamy do kolejnej edycji Lubelskich Dni Seniora, w 2017 roku!