W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Projekt w zakresie edukacji konsumenckiej usług osób niepełnosprawnych

19.03.201808:25

Miasto Lublin współpracuje na mocy porozumienia z Fundacją Fuga Mundi przy realizacji projektu grantowego „Lokalny model współpracy w zakresie ochrony praw niepełnosprawnych konsumentów” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu jest wypracowanie rozwiązań, które pomogą w realizacji działań prewencyjnych dotyczących bezpieczeństwa finansowego, wsparcia osób niepełnosprawnych oraz wypracowania skutecznych rozwiązań w obszarze bezpieczeństwa konsumenckiego. W ramach partnerstwa zorganizowane zostaną warsztaty dla osób niepełnosprawnych.

Warsztaty będą odbywać się w oparciu o prezentację wyjaśniającą podstawowe prawa konsumentów. Omówione zostaną podstawowe prawa w nawiązaniu do realnych przykładów z dnia codziennego. Przeprowadzone zostaną też ćwiczenia praktyczne, mające na celu uwrażliwienie na konsekwencje podpisywania dokumentów bez ich uważnego czytania oraz  zrozumienie mechanizmów działania wszechobecnej reklamy.  Uczestnicy otrzymają także informacje na temat instytucji, które zajmują się pomocą w zakresie ochrony praw konsumentów.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 22 marca 2018 roku o godz. 13.00 w Lubelskim Centrum Aktywności Obywatelskiej przy ul. Stanisława Leszczyńskiego 23, sala numer 13 - na parterze.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o kontakt z Biurem ds. Osób Niepełnosprawnych:
ul. Diamentowa 2
20-068 Lublin
tel.: 81 466 20 68