W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Seniorze, odczaruj jesień życia!

Seniorze, odczaruj jesień życia!
16.10.201509:25

W ramach tegorocznego „Miasteczka dla Seniorów” (18 października) będzie można skorzystać z podstawowych bezpłatnych badań medycznych. W programie także pokaz mody senioralnej i profesjonalne porady stylistów.

W ubiegłym roku impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Lublina. W tym roku w „Miasteczku dla Seniorów” będzie można skorzystać z podstawowych bezpłatnych badań medycznych i profesjonalnych porad stylistów. Atrakcją miasteczka będzie pokaz mody w wykonaniu modeli i modelek 60+, przygotowany przez profesjonalistów z dziedziny wizażu, stylizacji i choreografii. Łącznie na wybiegu zaprezentuje się 12 lubelskich seniorów w strojach sportowych, wizytowych i wieczorowych.

Wydarzenie wpisuje się w system działań na rzecz wspierania aktywizacji społecznej seniorów, który jest traktowany priorytetowo w lubelskiej polityce społecznej. Osoby starsze i ich rodziny będą mogły zapoznać się z ofertą lokalnych instytucji senioralnych oraz porozmawiać z członkami Rady Seniorów Miasta Lublin i Pełnomocnikiem Prezydenta ds. Seniorów.

2-ga edycja "Miasteczka dla Seniorów" odbędzie się w najbliższą niedzielę (18 października) w Galerii Olimp. Organizatorem jest działająca przy Prezydencie Miast Lublin lubelska Rada Seniorów.