W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Seniorzy dziękują Władzom Miasta

01.06.202014:33

Wiosna przyszła nieco później, ale nadrobiła to swoje spóźnianie i szybkim czasie drzewa zazieleniły się i zakwitły kwiaty w naszym pięknym mieście Lublin.

W poprzednich latach nam seniorom nie zabrakło pięknych uroczystości, które były przygotowywane od wielu lat przez Urząd Miasta Lublin:

  • Radosnego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej obchodzonego razem z młodzieżą ze śpiewem, tańcem i wspólnym spacerem ulicami Lublina,
  • Dni Seniora, których inauguracja obywała się zwykle na schodach ratusza w czasie, których Prezydent Miasta Lublin wręczał seniorom symboliczne klucze do bram naszego miasta.

W okresie tych dni Seniorzy mogli brać udział w przeróżnych wydarzeniach. Idea nastawiona była na wielopokoleniowość, aktywizację osób starszych, dbałość o zdrowie oraz udział w zajęciach sportowych, edukacyjnych, rekreacyjnych i innych. Wydarzenia uatrakcyjniały występy artystyczne zespołów wokalno-tanecznych, pokazy sportowe i udzielania pierwszej pomocy W tym okresie odbywało się ponad 400 wspólnych imprez, szkoleń, konferencji i konkursów. Punktem kulminacyjnym wydarzeń zawsze były uroczyste koncerty. W 2019 roku odbył się koncert Ireny Santor w Centrum Spotkania Kultur, który uroczyście zakończył Dni Seniora w Lublinie.

Rok 2020 jest rokiem szczególnym ze względu na epidemię koronawirusa. Władze naszego Lublina nie zapomniały o seniorach i większość została zaopatrzona w maseczki ochronne, a niektóre osoby samotne i niepełnosprawne otrzymały opaski życia.

W imieniu wszystkich seniorów naszego miasta serdecznie dziękuję za troskę.

Alina Gucma Przewodnicząca Rady Seniorów Miasta Lublin