W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Seniorzy z Lublina przygotowują się do olimpiady sportowej

17.10.201813:53

Z inicjatywy Towarzystwa Wolnej Wszechnicy Polskiej powstaje w Lublinie Klub Sportowy dla osób 50 +, 60 +, 70 + i więcej. Głównym celem klubu jest integracja środowiska seniorów, którzy stosują różne formy aktywności fizycznej i mają chęć wziąć udział w zmaganiach sportowych w swoich grupach wiekowych.

Dla seniorów z całej Polski organizowane są Ogólnopolskie Olimpiady Sportowe:

  • Letnia MIĘDZYNARODOWA OLIMPIADA SPORTOWA SENIORÓW "Trzeci Wiek na Start" - odbywa się w maju, od dziesięciu lat w Łazach w województwie śląskim,
  • Zimowa Senioriada na Podhalu - odbywa się w miesiącu lutym lub marcu, od pięciu lat w Rabce Zdrój w województwie małopolskim.

Zawodnicy mogą sprawdzić się na Olimpiadzie w Łazach w następujących konkurencjach:

  • Pływanie 50 m stylem klasycznym, Pływanie 50 m stylem dowolnym, Bieg na 60 m, Bieg na 200 m, Pchnięcie kulą, Strzelanie z karabinu pneumatycznego i pistoletu pneumatycznego, Strzelanie z łuku, Kajaki, Boule, Szachy, Brydż i Wyścig rowerowy (przełajowy ).

W Senioriadzie w Rabce Zdroju zawodnicy startują w takich w konkurencjach jak:

  • Kręgle na lodzie, Biegi narciarskie, Slalom narciarski, Rzut śnieżkami do celu, Zjazd na dętce, Brydż (pary), Nordic Walking połączony z wiedzą o Rabce ( zespół 3 osobowy ).

Lubelscy seniorzy uczestniczyli w olimpiadach kilkakrotnie, po raz pierwszy w 2014 roku w Rabce Zdroju, a w 2015 roku po raz pierwszy w Łazach. Co roku coraz liczniejsze miejscowości organizują Olimpiady Senioralne a zmagania sportowe urozmaicane są różnymi atrakcjami.

Zadaniem stawianym sobie przez Klub jest zintegrowanie grupy sportowej, która będzie uczestniczyć w tego typu imprezach. Chcemy poznać mieszkańców Lublina w wieku 50+, którzy uprawiają różne dyscypliny sportowe, porozmawiać na wspólny temat i wymienić się doświadczeniami. Zapraszamy na spotkanie w dniu 26 października o godzinie 13.00, które odbędzie się w siedzibie Towarzystwa Wolnej Wszechnicy Polskiej Oddział w Lublinie przy ul.Narutowicza 41/1. (domofon TWWP)