W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów
23.10.202012:27

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej uruchamia Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów. Program ma zapewnić Seniorom funkcjonowanie w czasie pandemii COVID19. Pomocy będą udzielać: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, wolontariusze, żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej i organizacje pozarządowe.

W ramach programu uruchomiona zostanie przeznaczona dla seniorów infolinia tel. 22 505 11 11. Dzwoniąc, osoby starsze będą mogły poprosić o pomoc w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a utrudnione są przez panującą pandemię. Mowa m.in. o zakupach spożywczych czy dostarczeniu artykułów higienicznych.

Wolontariusze dostarczą zakupy seniorom, ale też pomogą w obowiązkach domowych czy po prostu porozmawiają z osobą starszą.

Ważne kontakty:

  • INFOLINIA DLA SENIORÓW - tel. 22 505 11 11
  • www.wspierajseniora.pl - na tej stronie seniorzy mogą poprosić o pomoc, zaś wolontariusze mogą zgłosić chęć pomocy

więcej informacji