W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Spacer śladami Papieża Polaka po Katolickim Uniwersytecie Lubelskim

10.07.202012:53

Kolejna nasza propozycja w ramach Lubelskich Dni Seniora to spacer śladami Papieża Polaka po Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Karol Wojtyła przez 24 lata wykładał tutaj etykę. W bieżącym roku przypada 15. rocznica śmierci i 100. rocznica urodzin Św. Jana Pawła II, którego działalność zdominowała i wpłynęła na historię XX wieku.

Był wielkim przywódcą religijnym, który poruszał sumienia i który nigdy nie zapomniał o swoich korzeniach. Życie Karola Wojtyły - profesora z Lublina, biskupa Krakowa i Rzymu pełne było Boga, ale także człowieka. Mimo swojej misji nie stracił nigdy z oczu tych, dla których był pasterzem.

Zapraszamy na spacery 21 i 22 lipca w godzinach porannych. Osoby chętne prosimy o telefoniczną rejestrację pod nr 81 466 30 50.