W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Sportowa środa podczas Lubelskich Dni Seniora

Sportowa środa podczas Lubelskich Dni Seniora
10.06.202112:43

W trosce o zdrowie i kondycję fizyczną Seniorzy chętnie korzystali z przygotowanych przez nas aktywności sportowych. Każdy znalazł dla siebie coś ciekawego.

W porannych godzinach w Parku Ludowym uczestniczyliśmy w marszu z kijkami, poprowadzonym przez panią Annę Niedźwiecką. W Parku Zawilcowa miała miejsce poranna gimnastyka z panią Anną Angeloni-Wócik z Centrum Sportu i Rekreacji K1 Training. Tradycyjnie już, w Ogrodzie Saskim, grupa Seniorów brała udział w ćwiczeniach usprawniających z panią Magdaleną Piórkowską.

Godziny popołudniowe wypełniły kolejne dyscypliny sportu. Na korcie „Orlika” przy ul. Lwowskiej Seniorzy uczestniczyli w turnieju tenisowym prowadzonym przez trenera Władysława Wzorka. Równolegle w tym czasie na boisku „Orlik” przy ul. Radzyńskiej, pod okiem trenera Krzysztofa Wąsowskiego, prowadzone były zabawy z piłką siatkową. Po godzinie 16 rozpoczęły się międzypokoleniowe gry w koszykówkę z udziałem trenera ze Stowarzyszenia HoopLife Basketball, Mateusza Wiśniewskiego. Jednocześnie na sąsiadującym boisku Seniorzy poznawali tajniki gry w bule przy pomocy trenera Piotra Filipiaka.

Największym powodzeniem cieszyły zajęcia tai chi, zorganizowane w Parku Ludowym. To tradycyjna chińska technika medytacyjna i relaksacyjna wywodząca się ze sztuk walki, czasem zwana „shadowboxing” czyli walką z cieniem lub miękkim boksem. Swoją przygodę z tai chi uczestnicy rozpoczęli pod okiem doświadczonego trenera, Marka Sykały.

Wszystkim trenerom gorąco dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w organizację tego ważnego i długo wyczekiwanego senioralnego wydarzenia.