W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Statuetka Przyjaciela stowarzyszenia mali bracia Ubogich

Statuetka Przyjaciela stowarzyszenia mali bracia Ubogich
16.10.202310:44

W bieżącym roku stowarzyszenie mali bracia Ubogich obchodzi jubileusz działalności w Polsce. Lublin był miastem założycielskim, to właśnie tutaj w 2003 roku rozpoczęła się historia organizacji i toczy się niezmiennie do dziś.

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich zajmuje się wspieraniem osamotnionych osób starszych, które w wielu przypadkach nie mają już rodziny ani przyjaciół. Oferuje im towarzystwo i życzliwość drugiego człowieka, dzięki którym codzienna samotność staje się łatwiejsza. Stowarzyszenie skupia wokół realizowanych projektów rzesze oddanych wolontariuszy, darczyńców i sojuszników.

W ubiegłą sobotę (14 października) podczas uroczystej ceremonii obchodów 20-lecia stowarzyszenia mbU w gronie wyróżnionych partnerów znalazł się Wydział Inicjatyw i Programów Społecznych. Doceniona została również działalność Ewy Dados, Pełnomocnika Prezydenta Miasta Lublin ds. Seniorów.

Dziękujemy!