W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich w Lublinie poszukuje osób chętnych do wolontariatu towarzyszącego

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich w Lublinie poszukuje osób chętnych do wolontariatu towarzyszącego
28.09.202111:39

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich w Lublinie poszukuje osób chętnych do wolontariatu towarzyszącego. W odpowiedzi na pogłębiającą się samotność starszych osób Stowarzyszenie mbU od prawie 20 lat realizuje program Twoja obecność pomaga mi żyć.

Program TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ (OBECNOŚĆ) to zorganizowany wolontariat towarzyszący polegający na regularnych odwiedzinach wolontariuszy w domach podopiecznych mbU, dzięki którym budują się niezwykłe - oparte na przyjaźni i zaufaniu – relacje wolontariusza z samotnym seniorem. W Programie biorą udział setki wolontariuszy, którzy każdego dnia dają samotnym starszym osobom oparcie i poczucie bezpieczeństwa. Do udziału w Programie rekrutujemy wolontariuszy. Każdy z nich jest przydzielony do jednego podopiecznego, którego regularnie odwiedza. W ten sposób tworzą się więzi, bliskie relacje, a nawet międzypokoleniowe przyjaźnie na wiele lat.

Organizacja przydziela wolontariuszom zadania stosowne do ich zgłoszeń i umiejętności, koordynuje działania, udziela niezbędnego wsparcia i przeprowadza odpowiednie szkolenia. Doceniamy doświadczenia i ułatwiamy ich wymianę, dokonując regularnej oceny przeprowadzonych działań i dostosowujemy je do zmieniających się potrzeb.

Więcej informacji na stronie organizacji.

Dlaczego warto do nas dołączyć? Co otrzymasz w zamian za realizowanie wolontariatu?

  • szkolenia (np. pierwsza pomoc, sytuacje trudne, asertywność, komunikacja itd.)
  • superwizje (wsparcie psychologiczne 1 raz w miesiącu)
  • nowe znajomości (wolontariusze, podopieczni)
  • doświadczenie życiowe i wiedzę od starszych osób (spotkania osobiste 1 raz w tygodniu)
  • możliwość realizowania projektów: Małe Inicjatywy Wolontariuszy
  • nowe kompetencje i doświadczenie (możliwość wystawiania zaświadczeń przez mbU)
  • będziesz częścią naszego zespołu
  • przede wszystkim satysfakcję, wdzięczność samotnych osób. Mamy nadzieję, że uda się nawiązać przyjaźń i zbudować relację z Twoim podopiecznym.