W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Szanujmy pszczoły

08.07.202012:37

Za nami pierwsza, pilotażowa, edycja warsztatów pszczelarskich dla seniorów organizowanych w ramach Lubelskich Dni Seniora. Trzy grupy uczestników, związanych z Lubelskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku wzięły udział w bliskim (czasem nawet bardzo bliskim) spotkaniu z pszczołami.

Warsztaty odbywały się na dachu Centrum Spotkania Kultur, gdzie znajduje się pasieka z 20 ulami ulokowana w ogrodzie z licznymi gatunkami roślin użytecznych dla pszczół. Prowadzący warsztaty p. Marcin Sudziński interesująco opowiadał o życiu i zwyczajach pszczół, ich hierarchii w rodzinach, historii bartnictwa, prowadzeniu pasiek, pokazywał różne rodzaje uli, od stosowanych najdawniej do współczesnych. Wyjaśniał też, czym różni się miód zbierany w mieście od tego, zbieranego na terenach wiejskich. Część zajęć miała miejsce w sali pszczelarskiej, gdzie seniorzy obejrzeli filmy edukacyjne o pszczołach.