W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Trening umysłu poprzez naukę języka angielskiego dla Seniorów

Trening umysłu poprzez naukę języka angielskiego dla Seniorów
15.10.202108:49

Trening umysłu poprzez naukę języka angielskiego jest nową i atrakcyjną formą aktywnego spędzania czasu dla Seniorów. Zamiast siedzieć w fotelu i patrzeć w telewizor, można spotkać się w grupie rówieśników i poprzez zapamiętywanie nowych, obco brzmiących słów oraz ćwiczenie koncentracji i uwagi, pracować nad pamięcią. Treningi pamięci są różnorodne i urozmaicone, ich zadaniem jest utrzymanie mózgu w jak najlepszej formie.

Trening umysłu poprzez naukę języka angielskiego to nie tylko zajęcia prowadzone w formie wykładów czy ćwiczeń, ale także spacery na świeżym powietrzu, rozmowy przy kawie i ciastku, czy zabawy ruchowe, podczas których wplatane są pojedyncze wyrazy i zwroty w języku obcym. Wprowadzenie takiej formy zajęć - powtarzanie nowych słów podczas codziennych czynności, pozwala na utrwalenie ich w najbardziej przyjazny dla Seniora sposób.

Program zajęć nawiązuje do zmieniających się pór roku – rozmawiamy o kolorach np. jesieni, garderobie właściwej dla danej pory roku, o uczuciach jakie dominują w danym okresie, o świętach i innych ważnych wydarzeniach. Uczymy się piosenek a w okresie zimowym kolęd. Poznajemy również historie znanych osób, których życie, twórczość, czy nawet odkrycia potrafią nas zainspirować.

Więcej informacji można uzyskać w Zespole Ośrodków Wsparcia w Lublinie, tel. 81 466 5560.