W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Turnieje Szachowe Grand Prix o puchar Prezesa Arche

Turnieje Szachowe Grand Prix o puchar Prezesa Arche
15.11.202310:42

Czwarty kwartał 2023 roku Arche Hotele rozpoczynają strategicznie. Od października miłośnicy szachów mogą ruszyć w tournée po Arche Hotelach i wziąć udział w ogólnopolskim, otwartym turnieju szachowym Grand Prix o puchar Prezesa Arche, Władysława Grochowskiego.

7 października szachownice po raz pierwszy zostały rozstawione w Arche Hotel Puławska Residence w Warszawie, po raz drugi 5 listopada w Arche Tobaco Łódź, natomiast 3 spotkanie odbędzie się 3 grudnia w Arche Hotel Lublin. W nowym roku szachiści zagrają 7 stycznia w Arche Hotel Wrocław, 4 lutego w Arche Dwór Uphagena Gdańsk, a 3 marca w Arche Pałac i Folwark Łochów, gdzie odbędzie się uroczyste zamknięcie cyklu, ogłoszenie wyników Grand Prix oraz rozdanie nagród głównych.

Na każdym turnieju do wygrania są 3 vouchery na pobyt i wyżywienie w hotelach Grupy Arche, łącznie na sumę 1000 zł w każdym. Nagrodą główną cyklu Turnieje Szachowe Grand Prix o puchar Prezesa Arche jest nagroda pieniężna 2000 złotych oraz dedykowany puchar wykonany ręcznie przez pracowników z niepełnosprawnościami z Fundacji Leny Grochowskiej wykonany w pracowni ceramicznej w Siedlcach. Nagrodę główną wygrywa zawodnik, który uzyska najlepszy wynik we wszystkich turniejach.

Ponadto przewidziane będą nagrody w kategoriach: najlepszy senior (60+), najlepszy uczestnik z niepełnosprawnością, najlepsza kobieta, najlepszy zawodnik w statusie uchodźcy. Nagrody dodatkowe w postaci profesjonalnych koszulek i polarów szachowych wyprodukowanych w dobrej jakości w Polsce, książek i periodyków szachowych. Organizację biura zawodów i sędziowanie zapewnia Fundacja Animacji Przedsiębiorczości. Celem organizacji cyklu jest popularyzacja gry w szachy i umacnianie zdrowych zasad współzawodnictwa szachowego. Coraz częściej powstają wewnętrzne koła zainteresowań w firmach. To okazja, aby sprawdzić się wśród współpracowników na wydarzeniu szachowym na dobrym poziomie. Szanse na podniesienie kwalifikacji szachowych mają szachiści z różnych regionów kraju i w różnym wieku.  Warto dodać, że korzyści z gry w szachy mogą być szczególnie widoczne u dzieci i młodzieży, ale ludzie w każdym wieku mogą czerpać korzyści z tej fascynującej gry.

Szachy to nie tylko forma rozrywki, ale także narzędzie do rozwijania umysłu i zdobywania cennych umiejętności życiowych, gdyż to okazją do nawiązywania nowych znajomości.

Program:

  • 10:00 – odprawa techniczna i potwierdzenia zgłoszeń
  • 11:00 – rozpoczęcie turnieju
  • 16:00 – zakończenie turnieju

Więcej informacji: Zgłoszenia i szczegóły.

Turniej Open : wpisowe 30 zł, juniorzy do lat 18 – 20 zł

Sponsor główny nagród i cyklu ARCHE S.A, Stowarzyszenie Wspólnota Arche

Fundatorzy nagród dodatkowych:

Towarzystwo szachowe Eszach, Colloriono reCRAFT World, Latezza