W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF VII. Lubelskie Dni Seniora – podsumowanie

11.06.201811:04

Lubelskie Dni Seniora, dedykowane najstarszym mieszkańcom naszego miasta, trwały od 4 do 8 czerwca. Seniorzy rządzili miastem i naprawdę wiele się działo. Łącznie odbyło się ponad 200 wydarzeń, w organizację których zaangażowane były bardzo różne podmioty: przedszkola, szkoły, domy pomocy społecznej, instytucje kultury, placówki medyczne, organizacje pozarządowe, kluby sportowe.

Seniorzy korzystali z różnych form aktywizacji. Dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia sportowe na Orlikach i w klubach sportowych, takie jak: ćwiczenia gimnastyczne, gra w bule, turnieje szachowe, rozgrywki w piłce siatkowej i koszykowej. Wiele osób uczestniczyło w spotkaniach o charakterze międzypokoleniowym oraz w wykładach i warsztatach z zakresu tematyki medycznej, promujących zdrowy styl życia. Dużym powodzeniem cieszyły się także indywidualne i grupowe zajęcia z obsługi komputera na różnych poziomach zaawansowania. Wiele osób skorzystało z badań medycznych i bezpłatnych konsultacji, m.in. stomatologicznych, protetycznych, urologicznych, psychologicznych, audiometrycznych. Były też zajęcia muzyczne, taneczne, kabaratowe oraz spotkania promujące walory turystyczne ciekawych miejsc w Europie.

Oficjalne zakończenie Dni Seniora odbyło się 7 czerwca w Filharmonii Lubelskiej podczas przepięknego koncertu dedykowanego Seniorom, w wykonaniu grupy VOX. Przed koncertem Seniorzy oddali Prezydentowi symboliczny klucz do bram Miasta.

Wszystkim Seniorom dziękujemy za aktywny udział w Lubelskich Dniach Seniora. Partnerom zaangażowanym w realizację tej inicjatywy dziękujemy za współpracę. Zapraszamy do kolejnej edycji Lubelskich Dni Seniora, w 2019 roku!