W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF VII. Ogólnopolska Senioriada Zimowa

26.02.202013:21

W dniach 24 -25 lutego 2020 r. odbyła się VII. Ogólnopolska Senioriada Zimowa na Podhalu w Rabce Zdroju, w której wzięła udział 30-osobowa drużyna z Klubu Sportowego reprezentowana przez Towarzystwo Wolnej Wszechnicy Polskiej o/Lublin, w ramach którego realizują się aktywni seniorzy z Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Lubelskiego Centrum Aktywizacji Seniorów.

Zespół seniorów z Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i LCAS, którego kapitanem drużyny była Elżbieta Pomorska, wystąpił po raz siódmy i zajął siódme miejsce spośród 34 drużyn z Polski, Ukrainy i Austrii, zdobywając złote medale w trzech z ośmiu konkurencji z uwzględnieniem podziału na grupy wiekowe oraz kategorie mężczyzn i kobiet – 2 złote medale w slalomie gigancie – Elżbieta Pomorska i Lucyna Swatowska, 1 złoty medal w zespołowej konkurencji Nordic Waking Wanda Lisiecka, Bogusława Tarnowska, Bożena Stupak i jeden srebrny w kręglach curlingowych na lodzie – Gabriela Tomeszewska oraz szereg wysoko punktowanych miejsc, co pozwoliło na zajęcie tak wysokiej lokaty w klasyfikacji generalnej.

Drużynie sportowej towarzyszyła Grupa Taneczna FLOW z LUTW, której energetyczny układ taneczny zainaugurował oraz zakończył senioriadę, w której uczestniczyło ok. 1000 osób, w tym ok. 350 zawodników.