W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

W kolejnej dzielnicy Lublina powstaje nowy Klub Seniora

W kolejnej dzielnicy Lublina powstaje nowy Klub Seniora
10.09.201414:19

W Szkole Podstawowej Nr 40 przy ulicy Róży Wiatrów 9 odbyło się otwarcie Klubu Seniora, który powstał w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców dzielnicy Dziesiąta. Jego głównym celem jest wspieranie, aktywizacja oraz integracja osób starszych jak również tworzenie nowych więzi społecznych, w tym również o charakterze międzypokoleniowym.

Kluby Seniora stanowią ważny element działań realizowanych w naszym mieście na rzecz integracji miedzypokoleniowej oraz wspierania aktywizacji społecznej seniorów. Prowadzą zajęcia mające na celu poprawienie kondycji psychofizycznej poprzez: rehabilitację ruchową, organizowane wycieczki, merytoryczne spotkania, zabawy taneczne oraz wspólne wyjścia do kina, muzeum czy teatru. To miejsca, w których seniorzy rozwijają swoje pasje, zainteresowania i razem z osobami w podobnym wieku spędzają miło czas.

Podczas uroczystego otwarcia Klubu, program artystyczny zaprezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej przy ul. Róży Wiatrów 9.