W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

"Weekend Seniora z Kulturą" w Muzeum Wsi Lubelskiej

"Weekend Seniora z Kulturą" w Muzeum Wsi Lubelskiej
28.09.202112:17

W dniach 2-3 października podczas trwającego "Weekendu Seniora z Kulturą" Muzeum Wsi Lubelskiej oferuje osobom powyżej 60 r.ż. bilety wstępu w cenie 5 zł.

W niedzielę, (3 października) w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się wydarzenie Wykopki kartoflane korespondujące z pracami polowymi wykonywanymi na dawnej wsi. Nie zabraknie prezentacji tradycyjnego zbioru ziemniaków z użyciem motyk ręcznych i kopaczki konnej. Ponadto tegoroczne wydarzenie zostanie uzupełnione komentarzem na temat współczesnej ekologicznej uprawy roli, który poprowadzi p. Wojciech Kniaziuk z Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. Spotkanie z ekspertem jest realizowane w ramach projektu pn. „Ziołowa recepta. Ekoedukacja dzieci i młodzieży w Muzeum Wsi lubelskiej” dofinansowanego ze środków WFOŚiGW.

Wspólnej pracy będzie towarzyszyła muzyka kapeli ludowej. O godz. 15:00 Msza święta w kościele z Matczyna.