W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego

Wręczenie nagród uczestnikom konkursu plastycznego
01.10.202114:40

Niemal 40 osób wzięło udział w konkursie plastycznym pt. „Otwórz drzwi swojej domowej galerii!”, organizowanym przez Zespół Ośrodków Wsparcia w Lublinie oraz Wydział Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin. 23 września w siedzibie ZOW w Lublinie odbyło się podsumowanie konkursu połączone z wręczeniem nagród.

Rozpoczynając uroczystość, Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych skierowała do zebranych podziękowania, po czym wspólnie z Anną Walczak, Dyrektorem Zespołu Ośrodków Wsparcia w Lublinie, wręczyła nagrody i dyplomy autorom wyróżnionych dzieł. Do gratulacji dołączyli też Ewa Dados, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Lublin do Spraw Seniorów oraz Sławomir Skowronek, Dyrektor Wydziału Inicjatyw i Programów Społecznych Urzędu Miasta Lublin.

Do artystycznego współzawodnictwa zgłosiło się 39 lubelskich Seniorów, którzy wykonali 57 prac posługując się różnorodnymi technikami. Wśród nich znalazły się obrazy malowane farbami akrylowymi i akwarelowymi, rysowane kredkami pastelowymi, wykonane techniką kolażu, a także gobeliny przedstawiające wiejskie krajobrazy. Na pokonkursowej wystawie podziwiać można było także piękne, koronkowe serwetki, ubranka dla lalek czy drobne elementy dekoracji wnętrz, zrobione na drutach albo na szydełku. Szczególną uwagę przykuwa biżuteria, misternie wykonana z bardzo drobnych koralików: tkana na małym krośnie, wydziergana na szydełku, wykonana za pomocą splotów makramowych, a także szyta metodą sutasz. Bogactwo metod artystycznych uzupełniają haftowane serwetki z ludowymi wzorami, drewniane pudełka ozdobione techniką decoupage oraz tym samym sposobem wykonane wizerunki świętych, czy też bombki styropianowe udekorowane tkaniną i taśmami. Nieco egzotycznego charakteru wnoszą ozdobne kule przypominające japońskie temari. Na szczególną uwagę zasługują ikony wykonane ręcznie przy użyciu specjalnych farb i pigmentów. Wszystkie osoby biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Druga część spotkania odbyła się w ogrodzie, gdzie odbyły się warsztaty kulinarne „Zero Waste, czyli jak nie marnować żywności” prowadzone przez Fundację Wolne Miejsca.