W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wsparcie dla 350 osób w podeszłym wieku - "Aktywni i samodzielni"

Wsparcie dla 350 osób w podeszłym wieku - "Aktywni i samodzielni"
23.10.201713:49

Prezydent Miasta Lublin Pan Krzysztof Żuk podpisał umowę o dofinansowanie projektu: "Aktywni i samodzielni. Usługi społeczne i zdrowotne - tworzenie systemu pomocy środowiskowej w celu wsparcia 350 osób w podeszłym wieku" w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Wniosek opiewający na łączną wartość wydatków kwalifikowanych w wysokości prawie 3,12 mln zł, został złożony przez Zespół Ośrodków Wsparcia w Lublinie.

Uczestnicy projektu skorzystają z usług Punktu Domowej Opieki, Centrum Dziennego Pobytu przy ul. Niecałej i przy ul. Maszynowej oraz 11 Klubów Seniora w różnych formach, np. terapii zajęciowej, wsparcia psychologicznego, edukacji w zakresie nowoczesnych technologii, rehabilitacji ruchowej czy dowozu ciepłych posiłków.