W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wsparcie psychologiczne dla seniorów

Wsparcie psychologiczne dla seniorów
08.06.201612:17

Telewsparcie 60+, indywidualne i grupowe wsparcie psychologiczne oraz wolontariat senioralny to usługi skierowana do najstarszych mieszkańców Lublina, wprowadzone przez Prezydenta Miasta Lublin we współpracy z Wyższą Szkołą Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

Od poniedziałku do piątku w godzinach 17-20 pod numerem telefonu 81 46 66 999 Seniorzy mogą otrzymać wsparcie psychologów oraz pełną informację na temat działalności instytucji i organizacji oferujących różne formy aktywizacji. Wsparcia udzielają wolontariusze WSEI. Obowiązuje opłata jak za połączenie lokalne.

Zakres usługi obejmuje:

  • porady w sprawach dotyczących problemów funkcjonowania w życiu społecznym;
  • wsparcie w sytuacjach wywołujących uczucie niepokoju, zagubienia i rozbicia;
  • porady w zakresie rozwiązywania różnych trudności życiowych;
  • -informacje na temat ciekawych form spędzania czasu wolnego

Dodatkowo, w ramach Programu „Lublin Strefa 60+” Seniorzy mogą korzystać ze wsparcia psychologicznego, które obejmuje 3 formy:

  • indywidualną pomoc psychologiczną,
  • grupowe wsparcie psychologiczne,
  • wolontariat senioralny.

Indywidualne wsparcie psychologiczne - konsultacje z psychologiem, adresowane do osób, które borykają się z problemami natury psychologicznej i nie chcą pracować w grupie. Dyżury w Biurze – LCAO przy ul. Leszczyńskiego 23; poniedziałek, godz. 16 – 18, środa, godz. 16 – 18, piątek, godz. 14 -17.

Grupowe wsparcie psychologiczne - zajęcia aktywizacyjne dla Seniorów pragnących się rozwijać i poprawiać jakość swojego życia psychicznego. Podczas spotkań uczestnicy mogą dzielić się swoimi doświadczeniami, mogą bliżej przyjrzeć się sobie i innym, jak również nauczyć się technik radzenia sobie ze stresem.

Dyżury w Biurze – LCAO przy ul. Leszczyńskiego 23; piątek, godz. 17-19.

Wolontariat senioralny, łączący pomaganie innym z realizowaniem swoich pasji, skierowany jest do Seniorów potrzebujących rozmowy i spotkań w miejscu swojego zamieszkania (nie mogących korzystać z oferty zewnętrznej).

Udział w spotkaniach jest dobrowolny i bezpłatny. Osoby zainteresowane jakąkolwiek formą wsparcia proszone są o telefoniczny kontakt z Biurem - Lubelskie Centrum Aktywności Obywatelskiej, nr tel.: 81 466 20 61.