W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wybierz najbardziej "Przyjazne Miejsce Seniorom"

Wybierz najbardziej "Przyjazne Miejsce Seniorom"
08.09.201713:58

Już tylko do 20 września 2017 r. przyjmujemy zgłoszenia do tegorocznej edycji Konkursu „Miejsca Przyjazne Seniorom”, którego organizatorem jest Prezydent Miasta Lublin przy współpracy z Radą Seniorów.

Są takie miejsca w Lublinie, w których standardy obsługi osób starszych są wyjątkowo wysokie. Kawiarnie, kluby, placówki medyczne, które oferują udogodnienia i zniżki dla seniorów. Instytucje publiczne, punkty usługowe, które spełniają kryterium dostępności architektonicznej i zapewniają uprzejmą oraz troskliwą obsługę.

Miejsca takie, najlepsze z najlepszych, chcemy wyróżnić aby promować dobre praktyki i inspirować innych do zrozumienia potrzeb seniorów.

Zgłoszenia do Konkursu może dokonać osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, osoba prawna oraz organ administracji rządowej lub samorządowej.

Przy aplikowaniu o Certyfikat „Miejsca Przyjaznego Seniorom” należy spełniać minimum jedno z poniższych kryteriów:

  • posiadać ofertę produktów, usług dostosowaną do potrzeb osób starszych (seniorów) lub skierowaną specjalnie do tej grupy społecznej;
  • oferować różnego rodzaju zniżki i promocje dla osób starszych (seniorów);
  • posiadać odpowiednie rozwiązania architektoniczno-budowlane służące niwelowaniu barier architektonicznych, w celu dostosowania do potrzeb osób starszych (seniorów);
  • dostrzegać potrzeby osób starszych (seniorów);
  • tworzyć i kreować miejsca, z których będą korzystały osoby starsze.

Warunkiem przystąpienia do Konkursu jest wypełnienie wniosku o przyznanie Certyfikatu i jego terminowe doręczenie do siedziby Rady Seniorów Miasta Lublin (Biuro - Lubelskie Centrum Aktywności Obywatelskiej, Lublin 20-068, ul. St. Leszczyńskiego 23) lub przesłanie na adres mailowy (rada.seniorow@lublin.eu) z dopiskiem Konkurs „Miejsce Przyjazne Seniorom” w 2017 r.

Przypominamy, że Certyfikat "Miejsca Przyjaznego Seniorom" jest ważny przez rok czasu, dlatego podmioty, które posiadają to wyróżnienie i chcą je kontynuować, powinny aplikować ponownie w tym roku.

Szczegółowe informacje oraz formularze zgłoszeniowe są do pobrania w Biurze - Lubelskie Centrum Aktywności Obywatelskiej lub poniżej w załączeniu.

Pliki do pobrania