W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wzajemna pomoc jest ważna - 460 paczek na Święta

Wzajemna pomoc jest ważna - 460 paczek na Święta
07.04.202014:40

460 paczek żywnościowych trafi do Mieszkańców Lublina przed Świętami Wielkanocnymi.

Paczki przeznaczone są w szczególności dla samotnych osób starszych, niepełnosprawnych, znajdujących się w grupie szczególnego ryzyka w związku z zagrożeniem COVID-19 i obawiających się opuścić swoje domy.

300 paczek dla seniorów przekaże Cirkle K wspólnie z Polskim Czerwonym Krzyżem w ramach prowadzonej w całej Polsce akcji społecznej, 120 paczek przekaże Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Lublinie, a 40 - Stokrotka.

Osoby wymagające tego rodzaju wsparcia zostaną wytypowane przez pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie. Natomiast paczki zostaną dostarczone do domów osób potrzebujących w tym tygodniu.

Powyższe działanie pokazuje, że wzajemna współpraca i pomoc przynosi efekty. Pamiętajmy zatem w okresie przedświątecznym o naszych sąsiadach, zawłaszcza jeżeli są to osoby starsze, samotne, niepełnosprawne - zwracajmy uwagę na ich potrzeby. Tylko wzajemna pomoc pomoże nam przetrwać ten trudny dla wszystkich czas.