W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Za nami VII Lubelskie Dni Seniora

Za nami VII Lubelskie Dni Seniora
08.06.201812:53

Uroczyste zakończenie VII. edycji Lubelskich Dni Seniora miało miejsce 7 czerwca 2018 roku w Filharmonii Lubelskiej. Licznie zgromadzoną publiczność powitał Prezydent Krzysztof Żuk z podziękowaniem za aktywny udział Seniorów w tworzeniu przestrzeni społecznej naszego miasta.

Podczas uroczystości wyróżnione zostały osoby i podmioty, które w wyjątkowy sposób uczestniczą w procesie integracji społecznej, prowadzą działania senioralne i łączą pokolenia często poprzez muzykę i taniec. Seniorzy oddali symboliczny klucz do bram Miasta. Po oficjalnej części rozpoczął się koncert zespołu VOX, który wprowadził wszystkich w melancholijną atmosferę wspomnień z dawnych lat.

W uznaniu za wyjątkową działalność na rzecz Seniorów służącą integracji międzypokoleniowej, z podziękowaniem za pracę i zaangażowanie, Medale 700-lecia Lublina otrzymali:

  • Grupa Taneczna FLOW - Zespół działa przy Lubelskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Uświetnia wiele wydarzeń w Lublinie, m.in. Lubelskie Dni Seniora, Festyn Różowej Wstążki, Kongres Kobiet, Festyn Rodzinny, Korowód Wielopokoleniowy. Formacja występuje także poza Lublinem. W ubiegłym roku w Warszawie na X Juwenaliach III Wieku FLOWIANKI zdobyły pierwsze miejsce. Uczestniczyły również w Międzynarodowych Mistrzostwach Zespołów Cheerlederskich w Krakowie zdobywając III miejsce w kategorii Dance Elite E Senior. Zespołem kieruje pan Paweł Żytko.
  • Zespół Ludowy SŁAWINIACY - Zespół działa od 1999 roku. Swoją siedzibę ma obecnie przy Towarzystwie Muzycznym im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie. Uczestniczy w wielu inicjatywach o charakterze międzypokoleniowym i senioralnym, które na stałe wpisały się w kalendarz społeczny Miasta Lublin. Wysoki poziom artystyczny, kunszt i profesjonalizm Sławiniaków wzbudza od wielu lat podziw i uznanie publiczności. Dynamiczne, atrakcyjne stylizacje oraz barwne stroje ludowe oddają w pełni charakter polskiego folkloru, o czym mogliśmy się przekonać podczas ostatniej Nocy Kultury na dziedzińcu Zamku Lubelskiego. Od początku (1999 r.) zespołem kieruje pan Leszek Gęca.
  • Pan Leszek Gęca - P. Leszek Gęca ma ogromne zasługi w zakresie organizacji i współorganizacji wydarzeń artystycznych dedykowanych Mieszkańcom Lublina, w szczególności Seniorom. Od wielu lat jest zaangażowany w realizację inicjatyw o charakterze międzypokoleniowym i senioralnym, takich jak Korowód Międzypokoleniowy, Lubelskie Dni Seniora, projekt Odczaruj Jesień Życia. Opracowuje scenariusze, koordynuje i prowadzi wydarzenia, zapewnia profesjonalną obsługę muzyczną. Od kilkunastu lat prowadzi zajęcia na Uniwersytecie III Wieku – ćwiczenia muzyczno-ruchowe i spotkania prezentujące polskie tradycje i folkor.
  • Zespół „Lubelskie Czaderki” - Zespół powstał w Dzielnicowym Domu Kultury „Węglin” z inicjatywy Pani Anny Kuszneruk w 2012 roku. Obecnie działa pod opieką trenerki pani Magdaleny Piórkowskiej. Największy sukces to występ podczas otwarcia „Euro 2012”, który wzbudził ogromne zainteresowanie w mediach ogólnopolskich i w środowiskach działających na rzecz aktywizacji seniorów. Od początku swej działalności „Lubelskie Czaderki” uświetniały swoimi występami różnorodne wydarzenia społeczne. Tańczyły również w warszawskim Torwarze, dla telewizji TVN, brały udział w wielu imprezach plenerowych, prozdrowotnych i charytatywnych. Trzykrotnie Zespół brał uczestniczył w Juwenaliach, organizowanych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku i Fundację „AVE” w Warszawie. Każdy występ Czaderek jest przyjmowany z ogromnym aplauzem publiczności.
  • Zespół chóralny "Bello Canto" - Zespół chóralny „BELLO CANTO” swoją działalność rozpoczął we wrześniu 2012 roku. Od tego czasu opracował dość pokaźny repertuar składający się z pieśni patriotycznych, ludowych, kolęd i pastorałek. Zespół uczestniczył w wielu festiwalach i konkursach, w licznych imprezach kulturalnych oraz okolicznościowych. Członkowie chóru „BELLO CANTO”  to nie tylko grupa seniorów, którzy chcą śpiewać. To grupa ludzi z pasją, którzy wciąż są aktywni i chcą czuć się potrzebni. Działalność w chórze daje im ogromną satysfakcję nie tylko  z powodu odnoszonych sukcesów. To również ogromna satysfakcja z koleżeńskich spotkań na próbach, z wyjazdów na koncerty i konkursy oraz z  kontaktu  z publicznością.

 

Powiązana galeria: