W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zajęcia plenerowe z botaniki

Zajęcia plenerowe z botaniki
04.08.202010:27
Czy miłorzęby pamiętają dinozaury, czy jabłka pomagają zyskać wzajemność w miłości, dlaczego warto przytulać się do drzew - na te i inne pytania grupa aktywnych Seniorów 3 sierpnia szukała odpowiedzi w Ogrodzie Botanicznym UMCS.  W tych właśnie "pięknych okolicznościach przyrody" odbywały się terenowe warsztaty botaniczne.
 

Uczestnicy wraz z przewodnikiem obejrzeli arboretum, stanowiska roślin alpejskich, "ogrody pałacowe", rośliny lecznicze, piękne nasadzenia utworzone z roślin zarówno popularnych, jak i zupełnie zapomnianych. Zapoznali się z rzadkimi gatunkami drzew, podziwiając okazy nie tylko rodzime, ale też sprowadzone z odległych zakątków. Był czas na przypomnienie sobie systematyki roślin w praktyce, zwrócenie uwagi na gatunki chronione i trujące, anegdotki o roślinach i opowieści o zwyczajach ludowych z nimi związanych. Zwieńczeniem dwugodzinnej wyprawy była wizyta w szklarniach, gdzie jak w prawdziwym tropikalnym gąszczu Seniorzy podziwiali sukulenty, palmy, paprocie i okazy roślinne z najdalszych krańców świata.