W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zakończenie X. Lubelskich Dni Seniora

Zakończenie X. Lubelskich Dni Seniora
15.06.202211:19

Uroczyste zakończenie X. Lubelskich Dni Seniora miało miejsce 10 czerwca 2022 roku o godz.16.00 w Teatrze Muzycznym w Lublinie. Seniorzy podziękowali za “piękny czas” i oddali klucz do bram miasta Pani Prezydent Monice Lipińskiej. Podczas tegorocznej edycji odbyło się ponad 200 wydarzeń, w organizację których zaangażowane były bardzo różne podmioty: przedszkola, szkoły, domy pomocy społecznej, biblioteki, placówki medyczne, organizacje pozarządowe, kluby sportowe.

Seniorzy korzystali z wielu atrakcji. Dużym powodzeniem cieszyły się inicjatywy kulturalne. Wśród nich piękny koncert poświęcony walczącej Ukrainie w wykonaniu Chóru Akademickiego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie pod dyrekcją Kateryny Kaliniak. W Dzień Zdrowia Seniora w galerii VIVO; można było korzystać z szerokiej oferty związanej z dbałością o zdrowie. Wiele cennych inicjatyw w zakresie profilaktyki zdrowotnej zorganizowało Stowarzyszenie mali bracia Ubogich we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie. Seniorzy bardzo podkreślali walory wycieczek, które odbywały się w ramach Lubelskich Dni Seniora oraz zajęcia sportowe i ćwiczenia na świeżym powietrzu.

Uroczyste zakończenie było doskonałą okazją do wyróżnienia osób, które prężnie działają na rzecz środowiska seniorów:

  • Pani Alina Gucma
  • Pani Elżbieta Iwanicka
  • Pani Krystyna Lichocka
  • Pan Ryszard Wołtosz
  • Pani Danuta Mazurek

Uroczystość uświetnił przepiękny koncert ‘Od Opola do San Remo” w wykonaniu artystów Teatru - wielkie przeboje polskiej i europejskiej muzyki rozrywkowej. Wystąpili soliści: Kamila Lendzion, Paulina Janczaruk, Dorota Szostak-Gąska, Jakub Gąska i Patryk Pawlak oraz balet, chór i band Teatru Muzycznego w Lublinie. Gościem specjalnym była Anastazja Borisenko – wokalistka z Charkowa, która zaśpiewa wielki eurowizyjny hit.

Wszystkim Seniorom dziękujemy za aktywny udział w Lubelskich Dniach Seniora. Partnerom zaangażowanym w realizację tej inicjatywy dziękujemy za współpracę. Zapraszamy do kolejnej edycji Lubelskich Dni Seniora w 2023 roku!

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości zakończenia LDS i przepięknego koncertu "Od Opola do San Remo".

Powiązana galeria: