W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zapraszamy na bezpłatny koncert Czarno Czarnych w Ogrodzie Saskim - 5 września (niedziela) godz. 19.00

Zapraszamy na bezpłatny koncert Czarno Czarnych w Ogrodzie Saskim - 5 września (niedziela) godz. 19.00
17.08.202108:19
Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice" zaprasza na klimatyczny powrót do brzmień lat 60., przyprawionych surową energią spod znaku vintage. Dowcipne teksty Jarka Janiszewskiego, ilustrowane klimatycznymi dźwiękami, stworzą niepowtarzalną aurę złotych czasów muzyki rockowej. A to wszystko w wykonaniu legendarnego zespołu CZARNO CZARNI, który wystąpi w niedzielę, 5 września 2021 roku, o godzinie 19:00, w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego!
 
Publiczność rozgrzeje lubelski zespół Vestige, którego twórczość skupiona jest głównie wokół muzyki alternatywnej z elementami post rocka i elektronicznych brzmień. Muzycy nie wzbraniają się od inspiracji mocną, klasyczno-rockową falą dźwięku, choć największy nacisk stawiają na budowanie ekspresji i dynamiki.
Rezerwacja bezpłatnych wejściówek na koncert możliwa jest na stronie www.ddkbronowice.pl. W przypadku problemów z drukowaniem biletów prosimy o kontakt z DDK "Bronowice" pod nr tel.: 81 444 0014, 539 866 909


 

O Artystach:
Grupę CZARNO CZARNI tworzą muzycy od lat występujący w zespołach Big Cyc i Bielizna. Ich muzykę można śmiało nazwać: szalonym big-beatem XXI wieku. Pomysł założenia Czarno-Czarnych narodził się w 1996 roku, podczas nagrywania przez grupę Big Cyc utworu pod tytułem Pasażer. Piosenkę tę gościnnie zaśpiewał Jarek Janiszewski z zespołu Bielizna, a niesamowita atmosfera stworzona podczas spotkania artystów była zalążkiem powstania całkiem nowego bandu. Nazwa Czarno Czarni nawiązuje do kolorowych zespołów, królujących na polskich scenach w latach 60. XX wieku. Również muzyka jest wypadkową prostych brzmień i bezpretensjonalnych melodii.
Od 1997 roku zespół działa w tym samym składzie: Jarosław "Doktor" Janiszewski (wokal), Jacek "Dżej Dżej" Jędrzejak (bas), Roman "Piękny Roman" Lechowicz (gitara), Jarosław "Dżery" Lis (perkusja) i Piotr "Gadak" Sztajdel (klawisze). Pierwsza płyta ukazała się w roku 1998, a jej wyjątkowość polegała na tym, że nagrano ją przy użyciu starych, bułgarskich wzmacniaczy, enerdowskich gitar i radzieckich organów, a samą perkusję przy pomocy tylko trzech mikrofonów. Album pokrył się złotem, tak samo jak drugie wydawnictwo "Niewidzialni".
 
Czarno Czarni regularnie koncertują, biorąc udział w najważniejszych imprezach muzycznych w kraju. Występowali między innymi na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Trasie "Lata z Radiem" czy "Inwazji Mocy". W 1999 roku TVP2 nagrała i wyemitowała 60-minutowy program "Prywatka u Czarno Czarnych". Grupa wielokrotnie występowała poza granicami kraju, między innymi w USA, Anglii, Szkocji, Niemczech czy Irlandii. W 2014 roku zespół wydał płytę "The Power of Dance Floor" z pochodzącą z Nashville amerykańską wokalistką Holly Shepherd. Zespół wydał łącznie osiem płyt długogrających, a ostatnia ich produkcja "Francuska miłość" ukazała się na rynku w październiku 2017.