W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Zaproszenie do udziału w Lubelskich Dniach Seniora...

Zaproszenie do udziału w Lubelskich Dniach Seniora...
11.09.201211:22

 


Zaproszenie do udziału w Lubelskich Dniach Seniora

 

W dniach 21 - 28 września w Lublinie planujemy organizację Lubelskich Dni Seniora. Wydarzenie to będzie kolejnym elementem szeregu realizowanych w Lublinie działań na rzecz budowania systemu oparcia społecznego dla seniorów oraz łączenia pokoleń w ramach Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

 


Inicjatywę kierujemy do wszystkich mieszkańców: zarówno do środowiska lubelskich seniorów jak i dzieci, młodzieży oraz dorosłych osób, które aktywnie włączają się w integrację międzypokoleniową. 

W tych dniach w całym mieście odbywać się będą różnorodne wydarzenia skierowane do seniorów,  instytucje zajmujące się różnymi sferami życia – edukacją, kulturą, sportem, medycyną, turystyką, rekreacją - otworzą się na seniorów i na działania międzypokoleniowe. Zgłosiło się bardzo dużo organizacji i instytucji z różnymi bardzo ciekawymi wydarzeniami min: szkoły, przedszkola, domy kultury, inne instytucje kulturalne, zakłady opieki zdrowotnej, instytucje pomocy społecznej, organizacje pozarządowe itd.

W czasie uroczystej inauguracji Lubelskich Dni Seniora w dniu 21 września Pan Prezydent symbolicznie przekaże seniorom klucze do miasta. Wręczone zostaną certyfikaty Miejsce Przyjazne Seniorom.

W dniu 22 września odbędzie się Festyn profilaktyczny 2012 na stadionie miejskim przy ul. Kresowej, dofinansowany ze środków urzędu miasta, skierowany do całych rodzin a poruszający tematykę działań międzypokoleniowych i działań na rzecz seniorów.

Każdego dnia tygodnia odbywać się będzie szereg wydarzeń sportowych, kulturalnych, spotkań i imprez międzypokoleniowych, dni otwartych w instytucjach itp.

Kulminacja wydarzeń nastąpi w dniu 28 września podczas planowanej imprezy otwartej dla mieszkańców Lublina na Starym Mieście, w Trybunale Koronnym oraz w Ratuszu, w czasie której podsumowane zostaną działania realizowane w trakcie Lubelskich Dni Seniora, rozstrzygnięte zostaną konkursy, zaprezentują się osoby i instytucje aktywnie włączające się w działania na rzecz seniorów i łączności pokoleń w naszym mieście; odbędą się wykłady i prelekcje o ciekawych i ważnych dla seniorów tematach. Przygotowywana jest do wydania broszura z informacjami o planowanych wydarzeniach i instytucjach włączających się  i wspierających naszą akcję.

Do akcji włączyły się również lubelskie zakłady opieki zdrowotnej, z których ofertą można zapoznać się już dziś w poniżej zamieszczonym załączniku i skorzystać z proponowanych usług.