W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Zbieramy wspomnienia o baobabie!

27.07.201811:31

Galeria Labirynt zaprasza do udziału w wakacyjnej akcji pt. Zbieramy wspomnienia o baobabie! polegającej  na gromadzeniu wspomnień mieszkańców Lublina o drzewie, które do 2017 roku rosło na placu Litewskim. Historie utrwalone na fotografiach, spisane lub mówione zostaną umieszczone w formie kapsuły czasu w kolumnie zaprojektowanej przez Mirosława Bałkę, symbolizującej słynną lubelską topolę. Wspomnienia można przesyłać na adres e-mail baobab@labirynt.com lub umówić się osobiście do 31 sierpnia br. Do współpracy przyłączyły się wszystkie filie Miejskiej Biblioteki Publicznej,  DDK Węglin i DDK Czuby Południowe. W tych placówkach można również zostawić spisane przez siebie wspomnienie.

Priorytetem w projekcie jest rozmowa z Lubliniankami i Lublinianami, chęć wysłuchania ich historii oraz poznania opinii o zmieniającym się mieście. W tym celu organizowane są spotkania z mieszkańcami, podczas których wspominane są historie związane z baobabem. Dotychczas odbyły się trzy spotkania: na placu Litewskim, w Ogrodzie Saskim oraz na terenie LSM. W planach są kolejne wydarzenia promujące akcję. Ze zgromadzonych dotychczas materiałów wynika, że baobab był cennym świadkiem historii.

Podjęte działanie jest ukierunkowane na integrację Lublinian, lubelskich instytucji oraz ludzi związanych z kulturą i sztuką. Dołączyć do akcji można poprzez przesłanie historii lub zdjęcia związanego z lubelskim baobabem, umówienie się w celu nagrania swojej opowieści, dołączenia archiwalnych map placu Litewskiego, rysunków lub innych form artystycznych.

Zapraszamy do podzielenia się wspomnieniami, które będą zachowane dla kolejnych pokoleń (e-mail baobab@labirynt.com).