Serwis Lublin.eu używa plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Dobra mapa to NIEMAPA

01.06.201611:43

NIEMAPA Lublin, to ilustrowany przewodnik dla rodzin. W zabawny i graficzny sposób przedstawia najważniejsze dla Lublina miejsca, kulturę, kuchnię i charakterystyczne słowa, a poprzez gry, zagadki i wyzwania zachęca do aktywnego poznawania miasta. Lubelska NIEMAPA, to już czwarta z serii, po Łodzi, Rzeszowie i Wrocławiu. Skierowana jest do mieszkańców, żeby na nowo mogli odkryć miasto.

NIEMAPA Lublina to innowacyjny pomysł, który pozwoli zachęcić do zwiedzania miasta najmłodszych jego mieszkańców. Stworzony w ciekawej formie przewodnik prezentuje opisy poszczególnych miejsc, w które wplecione są charakterystyczne dla Lublina regionalizmy oraz informacje dotyczące kultury, architektury czy historii. Jestem przekonany, że NIEMAPA wzmocni lokalny patriotyzm. - mówi Krzysztof Komorski, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin.

Znajdziemy tam znane miejsca, takie jak Zamek Lubelski, miejsca nowe jak CSK ale także i te nieoczywiste, jak widok na Czechówkę czy Podwórko Wyobraźni. Warto wczytać się w opisy polecanych miejsc, bo zwracają uwagę na ciekawostki, a jednocześnie stanowią wyzwanie i zachętę do podjęcia kreatywnych działań.

Lublin to przepiękne miasto, ale przede wszystkim jesteśmy zachwycone lubelakami i lublinianami. Spotkałyśmy wielu pasjonatów tego miasta - mówi Małgorzata Żmijska, jedna z autorek NIEMAPY.

Z NIEMAPĄ Lublin dzieciaki i dorośli będą planować własne podwórko literackie, grać w gumę czy kolekcjonować zoo z rzeźb zwierząt na lubelskich osiedlach. Lublin zauroczył autorki NIEMAPY .

NIEMAPA to również kultura miasta, dlatego nie mogło zabraknąć na niej Ilustrowanego Słowniczka Lubelaka. Zaprezentowane słowa zostały wybrane dzięki internetowej ankiecie sondażowej, w której udział wzięło blisko 3 tysiące osób. Kajtnąć się na rowerze, brejdak, ciapy czy bułka parówka to tylko niektóre z wielu charakterystycznych dla miasta słów.

- Odzew z jakim spotkał się nasz apel o pomoc w zbieraniu lubelskich słówek przerósł nasze oczekiwania - dodaje Joanna Studzińska.

Z lubelskich potraw na NIEMAPIE znalazły się oczywiście cebularze, ale i pierogi z kaszą gryczaną i serem czy forszmak. Przepisy na te i inne lubelskie smakołyki znajdują się w czerwcowym Magazynie Aromat, dostępnym on-line.

NIEMAPA wygląda jak zwykły składany plan, ale tak naprawdę jest to fascynujący przewodnik po mieście. Poręczny format i specjalny papier zachęcają do twórczych działań: rysowania, bazgrania i notowania. Wysmakowane ilustracje i różnorodne zadania czynią z niej obowiązkową pozycję na półce każdego dziecka, a dołączona ilustrowana pocztówka “Pozdrowienia z Lublina” ułatwia podzielenie się swoimi odkryciami z rodziną i przyjaciółmi.

NIEMAPA Lublin powstała z inicjatywy Referatu ds. turystyki Urzędu Miasta Lublin. Serię NIEMAPA wymyśliła i opracowuje Grupa Mamy - Małgorzata Żmijska oraz Joanna Studzińska razem z duetem artystów ze Studia Ładne Halo i z pomocą mieszkańców miasta.

Gdzie szukać NIEMAPY Lublin?

Urząd Miasta zamówił 10 tysięcy egzemplarzy, które będą rozdawane na organizowanych przez UrządMiasta wydarzeniach rodzinnych i spacerach dla dzieci oraz w konkursach w mediach społecznościowych.

NIEMAPY szukać można również w miejskich instytucjach kultury, obiektach turystycznych a nawet w niektórych kawiarniach i hotelach. W każdej chwili można po prostu zajrzeć na stronę niemapa.pl i skorzystać z bezpłatnej wersji on-line lub pobrać z naszej strony plik do wydruku, bo NIEMAPA chce się być dostępna dla wszystkich.

Pliki do pobrania

Wydarzenia polecane

Zgłoś problem

X

Zauważyłeś niepoprawne działanie strony lub nieaktualne dane? Zgłoś to korzystając z poniższego formularza.

(wpisz wynik słownie)