W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Kolejny sezon spacerów i przejazdów w ramach "Poznaj Lublin z Przewodnikiem"

Kolejny sezon spacerów i przejazdów w ramach "Poznaj Lublin z Przewodnikiem"
20.05.202406:32

Sezon letni w Lublinie po raz kolejny będzie bogaty w atrakcje dla mieszkańców i turystów chcących lepiej poznać miasto. 1 czerwca rozpocznie się kolejna edycja programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem”, cyklu spacerów z przewodnikami miejskimi, a 6 lipca na lubelskie ulice powróci linia turystyczna „Poznaj Lublin”, w ramach której chętne osoby będą mogły wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem zabytkowym autobusem lub trolejbusem. Na wspólne zwiedzanie Lublina zaprasza Lokalna Organizacja Turystyczna Metropolia Lublin.

„Poznaj Lublin z Przewodnikiem” to seria spacerów z przewodnikami miejskimi zapoczątkowana w lutym 2022 roku. Poprzednie edycje programu cieszyły się dużym zainteresowaniem – od początku w wycieczkach udział wzięło łącznie już ponad niemal 3000 osób. Nowy harmonogram spacerów obejmuje cztery miesiące: czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień. W czerwcu wycieczki odbywać się będą w każdą sobotę o 13.00, w lipcu i sierpniu w czwartki i piątki o 17.00 oraz w soboty i niedziele o 13.00, a we wrześniu znów w soboty o 13.00. Podczas festiwali takich jak Noc Kultury, Inne Brzmienia, Carnaval Sztukmistrzów, Lubliner Festival czy Re:tradycja spacery będą startować codziennie.

W programie jak zwykle znalazły się wycieczki szlakiem popularnych zabytków i legend, spacery dedykowane rodzinom z dziećmi, a także wycieczki tematyczne, podczas których można będzie dowiedzieć się więcej m.in. o wielokulturowej historii miasta, systemach prawnych Trybunału Koronnego czy życiu i pracy dawnych rzemieślników. Oprócz spacerów w języku polskim w harmonogramie tradycyjnie znalazły się również wycieczki w języku angielskim przygotowane z myślą o turystach, którzy licznie odwiedzają Lublin, a także cudzoziemcach zamieszkujących nasze miasto, które odbywać się będą w wybrane soboty. Każda wycieczka trwa od półtorej do dwóch godzin. Bilety na czerwcowe spacery z przewodnikami są już dostępne, bilety na spacery w lipcu będą dostępne od 1 czerwca, w sierpniu i wrześniu odpowiednio: 1 lipca i 1 sierpnia.

Linia „Poznaj Lublin” powróci już 6 lipca. W tym roku wakacyjne przejazdy obsługiwać będą dwa zabytkowe autobusy i jeden zabytkowy trolejbus: dobrze znany lublinianom Gutek, czyli Jelcz 272 Mex, Ikarus 280.26 oraz trolejbus Ziutek, czyli ZIU 9UP. Przejazdy odbywać się będą dwukrotnie w każdą sobotę wakacji (od 6 lipca do 31 sierpnia) o 15.00 oraz 16.00, a każda przejażdżka potrwa ok. godziny. Zwiedzając Lublin z pokładu zabytkowego pojazdu, będzie można zobaczyć wiele zabytków oraz ważnych historycznie miejsc. Podczas każdego przejazdu pasażerom towarzyszyć będzie przewodnik, który podzieli się z nimi ciekawymi historiami o Lublinie i mijanych obiektach. Bilety można będzie można nabyć od 1 czerwca w Centrum Inspiracji Turystycznej na ul. Jezuickiej 1/3 lub online na stronie przewodnik.lublininfo.com. W tych miejscach można również znaleźć informację, w jakim terminie kursuje dany pojazd i kto będzie przewodnikiem.

Jak w roku ubiegłym, linia „Poznaj Lublin” to wspólny projekt Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin, Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego – Lublin.

Harmonogram spacerów oraz przejazdów zabytkowym taborem miejskim, a także wszelkie informacje oraz ceny biletów dostępne są na stronie przewodnik.lublininfo.com.