W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Lubelscy Przewodnicy dla Ukrainy

Lubelscy Przewodnicy dla Ukrainy
08.03.202215:10

Lubelscy przewodnicy zrzeszeni w Lokalnej Organizacji Turystycznej Metropolia Lublin zapraszają na specjalne charytatywne spacery po Lublinie. W nadchodzący weekend, w sobotę i niedzielę 12-13 marca, poprowadzą sześć spacerów tematycznych, na które biletem wstępu będzie potwierdzenie wpłaty na zbiórkę pomocy Ukrainie.

Od początku ferii zimowych mieszkańcy i przyjezdni mogą brać udział w spacerach programu „Poznaj Lublin z Przewodnikiem”. Były one zaplanowane również na przyszły weekend, ale przewodnicy, widząc niemałe zainteresowanie oprowadzaniem, wyszli z inicjatywą zorganizowania charytatywnego weekendu. Tego dnia biletem wstępu na spacer będzie okazanie wpłaty na dowolną zbiórkę pieniędzy na pomoc dla Ukrainy.

Każdy z nas chce pomóc najlepiej, jak potrafi. Stale obserwujemy trudną sytuację w Ukrainie. My, jako miejscy przewodnicy, chcemy również wesprzeć naszych braci z Ukrainy. Dlatego zachęcamy zarówno turystów, jak i mieszkańców do wpłat na konto jednej ze zbiórek finansowych przeznaczanych na pomoc naszym sąsiadom. Wiemy, że każdy nawet mały gest ma znaczenie, a każde wsparcie finansowe jest niezbędne w tej trudnej sytuacji mówi Łukasz Miazek, przewodnik miejski.

Specjalne charytatywne spacery poprowadzą: Martin Dalebout, Łukasz Fiuta, Łukasz Miazek, Magdalena Mazur-Ciseł, Joanna Szmit i Kinga Witkowska-Mirosław. Zainteresowani będą mogli wziąć udział w jednym z sześciu tematycznych spacerów. Na chętnych czekają tematy poświęcone lubelskim legendom, czasom PRL (w języku angielskim), czy „przypadkom lubelskim”. Osobom, które lubią poczuć dreszczyk emocji, polecamy „Lublin między wojnami – z kronik Policji Państwowej”. Spacerując z prawdziwymi pasjonatami miasta jednocześnie podziwiamy piękną architekturę, poznajemy historię, spędzamy miło czas w towarzystwie profesjonalistów, a przy okazji pomagamy, bo do wzięcia udziału w oprowadzaniu uprawnia wpłata na zbiórkę na rzecz Ukrainy.

Jest to oddolna inicjatywa naszych przewodników. Otrzymaliśmy od nich informację, że w ten sposób chcą wesprzeć kraj dotknięty wojną, dlatego pomogliśmy im w zorganizowaniu tej inicjatywy. Widzimy, jak wielką popularnością cieszą się spacery przewodnickie w Lublinie, więc liczymy na to, że dzięki akcji uda nam się zachęcić do wielu wpłat na zbiórki pomocowe dla Ukrainy mówi Krzysztof Raganowicz, prezes LOT Metropolia Lublin.

Spacery odbędą się już w najbliższy weekend 12 i 13 marca. Biletem umożliwiającym wstęp na spacer jest okazane potwierdzenie dokonania wpłaty na dowolną zbiórkę finansową na pomoc Ukrainie o wartości nie mniejszej niż 25 zł od osoby (tyle kosztuje bilet w programie „Poznaj Lublin z Przewodnikiem”). Organizatorzy sugerują wpłatę na zbiórkę organizowaną przez Polską Akcję Humanitarną SOS UKRAINA.

 

Program:

12 marca 2022 (sobota)

  • 10:00 Kinga Witkowska-Mirosław Tajemnice dwóch wzgórz
  • 12:00 Magdalena Mazur-Ciseł Lublin miasto legend
  • 13:00 Łukasz Miazek Lublin na wesoło

13 marca 2022 (niedziela)

  • 12:00 Joanna Szmit Lublin między wojnami – z kronik Policji Państwowej
  • 13:00 Martin’s City Tours PRL – Communism in Lublin/Poland Tour
  • 15:00 Łukasz Fiuta Przypadki lubelskie, czyli historie o mieście i ludziach